Mitrofanov v rozhlase varoval před velkým plánem Putina. Plánuje prý připojit Ukrajinu a Bělorusko, sází na Trumpa

01.02.2020 12:39 | Zprávy

Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov se ve svém komentáři pro Český rozhlas Plus vyjádřil ke zveřejněné znepokojující prognóze nejbližšího vývoje v Evropě ze strany dvou ruských politologů.

Mitrofanov v rozhlase varoval před velkým plánem Putina. Plánuje prý připojit Ukrajinu a Bělorusko, sází na Trumpa
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

Mitrofanov se věnuje besedě na YouTube kanálu opozičního advokáta Marka Fejgina, kterrý hovořil s politology Andrejem Piontkovským a Valerijem Solovějem. „Názory a hypotézy, které v besedě zazněly, totiž dokážou zvednout ze židle každého. I v Česku,“ uvedl. Nejprve představuje oba muže, Piontkovského, který působí jako politický aktivista, je v ostré opozici vůči Putinovu režimu, kdy dokonce musel emigrovat do USA. Solověj je lektorem a publicistou.

„Když se sešli v pondělí, Solověj řekl, že v Kremlu mají dva zahraničněpolitické plány na nejbližší měsíce. První je takzvaný malý plán. Cílem je rekonstrukce svazového státu, do kterého Rusko připojí Bělorusko a Ukrajinu. Cílem takzvaného velkého plánu je nové rozdělení Evropy – podle Putinova návrhu ho provede na zvláštní konferenci, kterou už oznámil, pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN: Rusko, USA, Velká Británie, Francie a Čína,“ sdělil Mitrofanov. Celý proces se má uskutečnit podle Solověje před 9. květnem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vyprali to, dělají z nás pitomce.“ Babiš nenechal Stanjuru být

19:50 „Vyprali to, dělají z nás pitomce.“ Babiš nenechal Stanjuru být

S kým by ANO utvořilo koalici a s kým v žádném případě ne? Nebojí se, že by mohla být snaha nějakým …