Mladí sociální demokraté vyrazili do útoku proti Andreji Babišovi

05.03.2018 15:52 | Zprávy
autor: mp

Mladí sociální demokraté dnes podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ohledně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Organizace o tom informovala v tiskové zprávě. Úřad by podle ní měl prošetřit, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin vypracováním údajného seznamu členů ČSSD, kteří působí na ministerstvech a státních úřadech, píše ČTK.

Mladí sociální demokraté vyrazili do útoku proti Andreji Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

O seznamu informoval minulé pondělí týdeník Respekt, Babiš ho má podle listu k dispozici jako trumf pro vyjednávání se sociálními demokraty o vládě.

Respekt minulý týden napsal, že Babiš o seznamu řekl během jednání zástupcům Starostů a nezávislých (STAN). Na ministerstvech a státních úřadech má podle něj být 364 zástupců ČSSD. „Počítá (Babiš) s tím, že ČSSD nebude chtít o své lidi ve státních úřadech přijít,“ citoval Respekt šéfa poslaneckého klubu STAN Jana Farského.

Mladí sociální demokraté kvůli tomu poslali stížnost na ÚOOÚ, protože vypracování seznamu podle nich mohlo porušit zákon o ochraně osobních údajů. Prověřit by měl úřad i to, zda nejde o trestný čin. „Shromažďování a zpracovávání informací o politických postojích konkrétně určených osob představuje podle našeho názoru neoprávněné a protiprávní nakládání s citlivými údaji, které se úzce dotýká i našich členů a členek,“ uvedl v tiskové zprávě předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…