V současnosti čelíme v Evropě největšímu přílivu uprchlíků za posledních několik desítek let a názory politických uskupení, zemí EU a EU samotné, jak k této krizi přistupovat, se v mnohém liší. Do řešení se zapojily i mezinárodní a neziskové organizace, dokonce i náboženští vůdcové, jako je například papež František. Kdo v tomto výčtu však citelně chybí, je soukromý sektor.
Soukromý sektor je v současnosti neuvěřitelně pestrý a má ve světě ohromnou moc. Je tedy třeba, aby i nadnárodní korporace, které jsou rozprostřené po zemích celého světa, přiložily ruku k dílu a věnovaly svou pozornost současné situaci. „Abych pravdu řekla, lídři průmyslu napříč všemi sektory by se měli angažovat od samotného začátku,“ tvrdí Marcusová.
Zatím nastala jen jediná výjimka, kterou je Federace německého průmyslu (BDI), jež se nedávno jasně a rozhodně vyjádřila o výhodách, které uprchlíci pro soukromý sektor znamenají. K tomu i navrhla změny v německých zákonech a regulacích včetně možnosti rychlého zapojení uprchlíků do pracovního procesu. Pokouší se také zajistit, aby uprchlíci, kteří získají práci, neměli možnost být deportováni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa