Mlátí je přes chodidla, mučí je elektřinou, drtí je těžkými předměty. Nucené práce. Tak prý trpí migranti v Libyi

07.08.2019 12:11 | Zprávy

Myslíte si, že černoští migranti v Africe se chtějí plavit do Evropy? Mýlíte se, rozhodně ne všichni, říká doktorka a dobrovolnice na záchranné lodi neziskovky. Na webu OpenDemocracy.net odhaluje, jak jsou subsaharští černoši vězněni, mučeni a prodáváni do otroctví. „Stále raději riskují smrt utopením, protože je to jediná možnost, jak se osvobodit z Libye,“ tvrdí Valeria Alice Colombová.

Mlátí je přes chodidla, mučí je elektřinou, drtí je těžkými předměty. Nucené práce. Tak prý trpí migranti v Libyi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Záchranná operace na moři

„Ráno 3. dubna 2019 pátrací záchranná loď Alan Kurdi zachránila 63 lidí z přeplněného gumového člunu uprostřed Středozemního moře, 20 námořních mil od libyjského pobřežního města Zuwara. Byla jsem zdravotníkem na palubě,“ uvádí příběh afrických migrantů Valeria Alice Colombová. Jak říká, Alan Kurdi je stará německá loď jedné z nevládních organizací provádějících pátrací a záchranné operace ve Středomoří. Dodává, že záchranné operace v této oblasti jsou oficiálně přiděleny libyjské pobřežní stráži, která odpovídá vládě Tripolisu a funguje díky výcviku a podpoře poskytované evropskými vládami.

Dobrovolná lékařka tvrdí: „Jejich posláním je zachytit migranty opouštějící libyjské pobřeží a přivézt je zpět do libyjských zadržovacích středisek, přestože OSN vyhlásila Libyi za bezpečnou zemi návratu. Ve stejný den, kdy došlo k záchraně, libyjská národní armáda (LNA) vedená Khalifou Haftarem zaútočila na Tripolis, aby se pokusila svrhnout mezinárodně uznávanou vládu Libye. Takový konflikt je pouze poslední kapitolou nedávné libyjské destabilizace a občanské války. Úřady v Tripolisu mají také na starosti veškeré záchranné operace v libyjských vodách, přesně tam, kde byl nalezen přeplněný gumový člun. Stejně jako dříve, a ten den obzvlášť, nikdo v Tripolisu nereagoval na naše výstrahy a komunikaci ohledně záchrany migrantů.“

Dodává, že když bylo na palubě všech 63 lidí, Malta a Itálie odmítly poskytnout přístav, kde by bylo možné je vylodit. „Naše přístavy jsou pro migranty uzavřeny,“ hrdě prohlásil italský ministr vnitra, popisuje dobrovolnice slova italského politika a dodává, že v Bruselu zahájily evropské vlády jednání o zorganizování přerozdělení těchto žadatelů o azyl. „Což je proces, který nás držel v mezinárodních vodách po dobu deseti dnů. Dost času na vzájemné poznání,“ poznamenává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Afrika , migrace , Libye , Colombová , OpenDemocracy.net

autor: kas

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…