Mluvčí Ovčáček nám vysvětlil, jak je to se schůzkou Zemana a Fica v Moskvě. Skutečně si ji prý domluvili

10.04.2015 20:28 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se domlouval se slovenským premiérem, že se sejdou v Moskvě, kde budou oba oslavovat výročí konce druhé světové války. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček v reakci na informace, že slovenská strana o ničem nevěděla a záměrem Miloše Zemana byla překvapena.

Mluvčí Ovčáček nám vysvětlil, jak je to se schůzkou Zemana a Fica v Moskvě. Skutečně si ji prý domluvili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka k aktuálním tématům

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček před polednem na tiskové konfereci informoval, že prezident Miloš Zeman pojede na oslavy konce druhé světové války do Moskvy, ale nezúčastní se vojenské přehlídky, která se při této příležitosti má konat.

O tiskovce Jiřího Ovčáčka ZDE

„V sobotu dne 9. května 2015 prezident republiky v hlavním městě Ruské federace účastí na pietním aktu, kdy položí věnec, uctí památku rudoarmějců, kteří padli při osvobozování Československa, a vzpomene též 20 milionů sovětských občanů, kteří za druhé světové války zahynuli. Čas určený pořadateli moskevských oslav na vojenskou přehlídku prezident republiky využije po vzájemné dohodě k bilaterálnímu jednání se slovenským premiérem Robertem Ficem,“ ohlásil mluvčí.

Vůči prezidentovi se již dříve objevila ze strany politické reprezentace kritika právě kvůli přehlídce na Rudém náměstí. Řadě politiků totiž vadil fakt, že se Miloš Zeman má na přehlídce setkat například se severokorejským lídrem Kim Čong-unem nebo zástupci Západem neuznaných separatistických republik. Navíc byla připomínána role Ruska v dění na Ukrajině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…