Mně jste zabili mámu. Čeští veteráni vzkazují rakouskému europoslanci

25.5.2013 3:15 odp.

Evropská unie opravdu nemá Čechy příliš ráda. Za lži rakouského europoslance Stadlera o poválečných masakrech tzv. sudetských Němců, kterých měli Češi v roce 1945 povraždit 250000, by se totiž nemusel stydět Hitlerův šéf propagandy Goebbels nebo Josip Stalin. Tento projev neonacismu, na který parlament EU ani čeští europoslanci nijak nezareagovali, ale vyděsil, a hlavně pořádně naštval, české válečné veterány i historiky.

Mně jste zabili mámu. Čeští veteráni vzkazují rakouskému europoslanci
Foto: bojovnici-za-svobodu.webnode.cz
Popisek: Plk. Pavel Vranský

Zejména prý proto, že k němu mlčí i ministerstvo zahraničí v čele s ochráncem tzv. sudetských Němců Karlem Schwarzenbergem.

Jako první zprávu sice přinesl server Lidovky.cz, jeho zahraniční editor ale neuměl pořádně německy a namísto: „Musíme připomenout, že to byla skutečná genocida, ke které došlo po skončení druhé světové války v České republice - s miliony bez domova a  čtvrt milionem zabitých lidí,“ médium zveřejnilo: „Musíme se podívat na vše, co se v České republice dělo po válce. Jedná se o miliony zavražděných lidí a miliony odsunutých lidí. Něco takového nemůžeme akceptovat. Nemůžeme v EU akceptovat stát, který se nepřizná ke své historické vině," uvedl podle Lidovky.cz rakouský europoslanec.  

Veteráni se bouří

„Za prvé - zabitých Němců u nás po květnu 1945 nebyly ani miliony, ani statisice, ani desetisíce, dokonce ani ne tisíce, nýbrž jen stovky - a ještě s velkou rezervou,“ argumentuje nesmyslné tvrzení rakouského politika Jiří Jaroš, předseda boskovické okresní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a člen Historicko-dokumentační komise ÚV ČSBS. Ten na vyvrácení neonacistických lží rakouského europolance Stadlera ihned sepsal „Desatero odbojářů k superlži rakouského europoslance Ewalda Stadlera“.

A Jaroš pokračuje: „Za druhé - řada tzv. masakrů nevinných Němců a tzv. hromadných hrobů nevinných Němců jsou výmysly a fabuláty tzv. politologů, redaktorů a komediantů novorežimu, jmenovitě Doležala, Herze, režiséra filmů placených sudetskými Němci Vondráčka, a pány Palatou, Mandlerem a dalšími. Dobronín, Postoloprty, Přerov, Ústí nad Labem a Pohořelice nesnesou srovnání s pochody smrti v dubnu a květnu 1945 a s masakry Čechů v Letovicích, Brně-Medlánkách, Velkém Meziříčí, Třešti,  Vícově-Suchém, Životicích a na mnoha dalších místech. Navíc Dobronín, Nový Bor a Postoloprty jsou z 99 procent vymyšleny sudetskými politiky a jejich hlasateli,“ říká rozrušený Jaroš.

Celý text vystoupení europoslance Stadlera ZDE

„Za třetí, odsunu Němců předcházelo vyhnání Čechů z pohraničí v letech1938-1939 a vyhnání Čechů z vnitrozemí v letech1940-1944. Z pohraničí bylo vyhnáno celkem 276 000 Čechů ve dvou hlavních vlnách, z vnitrozemí v několika etapách až 100 000 Čechů. Ztráty na životech přitom dodnes nebyly vyčísleny, i když jsou známy řady případů. Za čtvrté, vyhnání Čechů z pohraničí bylo provázeno takovou německou brutalitou,že vyděsilo i chladné Angličany! Londýnský starosta Twofold kvůli tomu přijel do Prahy s humanitární pomocí a byl šokován pohledem na zbědované české uprchlíky.

Německé vraždění předcházelo roku 1945 a byla to genocida

Jako pátý důvod Jaroš uvádí, že výsledkem německé brutality v protektorátě byla řada zcela zničených, vysídlených, vypálených a zbořených obcí. „Byla provedena genocida v Lidicích, Ležákách, Javoříčku, Lejčkově,  Velkém Meziřící, Životicích, Letovicích a na mnoha jiných místech. Zcela jasně to dokumentuje Iniciativa vypálených obcí, která zahrnuje Dubovku u Neveklova, Baldovec, Hrabyni, Javoříčko, Krásensko, Lipovec, Maršovice, Ploštinu, Prlov, Lidice, Ležáky, Lejčkov, Senetářov,Velký Polom, Suchý - Vícov, Zderadice a Životice,“ vypočítává místa německých válečných zločinů Jaroš, jako když bičem mrská.

„Za šesté, 2 120 000 sudetských a československých Němců fanaticky požadovalo připojení k říši. Jen 26 000 Němců se postavilo proti připojení a mnozí za to byli zavíráni a trestáni. 98 procent sudetských a českých Němců hlasovalo pro Německý reich, tedy zdaleka ne 10 procent, jak jim to přičetl ve své velkorysosti a mravní převaze pan prezident Zeman!“ skládá fakta Jaroš. Podle něj se na přímou obranu Československa v roce 1938 postavil jen necelý tisíc Němců, vesměs komunistů a sociálních demokratů v rámci mikulovské Republikanische Wehr. Po říjnu 1938 byla řada z nich spolu s českými policisty a finančníky na náměstí v Mikulově zajata a zlynčována.

Norimberský soud uznal vinu tzv. sudetských Němců

Za sedmé, celý  jeden milion stošedesát dva tisíce sudetských a československých Němců obdrželo záslužnou Sudetskou medaili Za osvobození Sudet, a to výnosem vůdce z 18. října 1938 a 1.května 1939. Hitler v něm pravil, že tato medaile je udělována těm osobám, kteří se v Sudetech nebo na říšském územi zasazovali a připravovali návrat území do Říše. Za osmé,  Henlein v roce 1941 veřejně ve Vídni v projevu pro tisk uvedl, že se sudetští Němci museli v Československu přetvařovat, aby splnili svůj úkol - rozvrátit náš stát. Toto přiznání k rozvrácení ČSR, a to je za deváté, se stalo důkazem před Norimberským tribunálem pro německé válečné zločince,“ pokračuje Jaroš

 „A nakonec za desáté: Československo právně zastoupené  generálem Ečerem u Norimberského soudu podalo kolektivní žalobu na sudetské Němce. A tento soud ji přijal. Navíc tento soud konstatoval kolektivní vinu i individuální viny sudetských a čs. Němců na zničení demokratického československého státu,“ snáší poslední, největší eso proti neonacistickým argumentům rakouského europoslance Stadlera expert Jaroš.

Veterán bojů v Africe posílá rakouské politiky do školy

Zcela v podobném duchu jako historik Jaroš mluví i plukovník Pavel Vranský, jeden z posledních žijících Čechoslováků, kteří bojovali proti Němcům ve 2. světové válce v rámci naší zahraniční armády. Před skoro 70 lety bojoval proti Němcům a Italům jako slavná „Tobrucká krysa“ , později bojově létal v rámci našich perutí ve Velké Británii. „Nepouštím se do hodnocení  oprávněnosti či neoprávněnosti výjimky k Lisabonské smlouvě, kterou učinil tehdejší prezident ČR pan Václav Klaus. Vyjadřuji se pouze k nehorázným výrokům pana Stadlera, kterého neznám, nikdy jsem ho neviděl a jen by mě zajímalo jeho stáří a erudice v historické vědě. Domnívám se, že Evropská unie a její zákonná ustanovení jsou platná a pokud tomu tak je, je Česká republika členem EU. A to se všemi platnými právy od okamžiku jejího přijetí, takže nelze ani ji, ani jejího představitele, například prezidenta, omezovat v jeho právu připomínkovat zákon a dokumenty, z nichž plynou pro náš stát určité povinnosti,“ tvrdí veterán Vranský.

„Nevím proč pánové Stadler a Posselt a jim podobní otvírají historické otázky, které se staly před téměř 70 lety, aniž by přitom zkoumali, co jim předcházelo. Tím nás nutí, abychom jim připomínali období nacistické hrůzovlády Hitlera a jeho nohsledů, jak v samotné takzvané velkoněmecké říši, tak ve všech evropských okupovaných zemích,“ nechápe zatvrzelost a nenávist tzv. sudetských Němců pouštní válečník. „Už nás nebaví jim stále opakovat otázku, kdo rozpoutal 2. světovou válku, kdo páchal zločiny na území naší země a na Slovensku. Že válka na našem území neskončila 8. května 1945, ale mnohem později, když zbytky různých skupin Wehrmachtu a Wehrwolfů vraždily a mučily naše občany, nebo vyhnání Čechů a Židů z pohraničního území po Mnichovském diktátu. A co transporty smrti s tisíci mrtvých ponechaných v příkopech nebo zahrabaných u cesty? Mohl bych pokračovat, avšak je to zbytečné,“ je znechucen jednáním EU vůči České republice Vranský.

Němci si poválečnou tvrdost plně zasloužili

„Bojoval jsem 6 let za svobodu Československa. Předkové pana Stadlera a Posselta mi zabili matku, zabavili náš byt, zničili život statisíců občanů Československé republiky. Proto neroním slzy za naše bývalé občany německé národnosti. Ať se stalo cokoliv, byla to spravedlivá odplata a nejen za to, o čem se zmiňuji, ale i za staleté politické výboje pod heslem lebensraumu, za vyhlazení celé etnické skupiny československých občanů, za rozbití jediného demokratického státu ve střední Evropě. Pokud půjdeme dále do historie, tak ani chování Rakousko – Uherska nebylo k Slovanům a zejména Čechům džentlmenské. Vadí jim, že Československá republika se octla po druhé světové válce na straně vítězů a Rakousko i Německo na straně poražených,“ připomíná Vranský dlouholetý a organizovaný tlak z Rakouska a Německa (v poslední době také z Maďarska) proti České republice.

„Doporučoval bych panu Stadlerovi několik lekcí z předválečné a válečné historie první poloviny 20. století, aby si přečetl některá díla německých, rakouských a amerických historiků, aby se naučil nezkreslovat a nepřizpůsobovat historické skutečnosti svým politickým a revanšistickým názorům,“ uzavírá válečný veterán Vranský.

Českému ministerstvu urážky vlastní země nevadí

Redakce Parlamentníchlistů.cz pochopitelně oslovila české ministerstvo zahraničních věcí, zda, co by garant českých práv, v zahraničí vznese proti tomuto skandálu a lživé neonacistické provokaci oficiální protest. I přes opětovné urgence se ale čtenáři Parlamentníchlistů.cz odpovědi ministra Schwarzenberga nedočkají. Veterány to ovšem - vzhledem k přízni, kterou on a jeho přítel, neúspěšný exsenátor a ministr obrany Alexandr Vondra, tzv. sudetským Němcům dlouhodobě věnují - nijak nepřekvapilo. „Ti pánové, Posseltové,Stadlerové, Orbánové a další, nemají vůbec žádné, natož morální, právo se vyjadřovat k našim dějinám. A vůbec už nemají právo vymýšlet si a lhát o počtech údajně zavražděných Němců!  Divím se, že europarlament složený z většiny zemí antifašistické koalice vůbec připouští takové diskuze, aniž si povolal odborníky,“ nechápe protičeské jednání demokratické instituce vůči Čechům a České republice expert na historii 2. světové války Jiří Jaroš.

„Ale vím, co je povinností našeho ministerstva zahraničí. Okamžitá protestní nóta na europarlament s upozorněním, že dějiny Československa se nesmí zamořovat naprostými lžemi! Ovšem, když máme za ministra  veřejného lháře o Benešovi a o dekretech, nelze se divit protektorátnímu mlčení naší vlády a ostatních orgánů,“ láme nad Schwarzenbergem, Vondrou a dalšími politiky hůl expert Českého svazu bojovníků za svobodu Jiří Jaroš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Blahuš

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hladový nemá daleko k tomu, aby vzal do ruky klacek“. Bojoval proti uzávěrám, teď Jakub Olbert přišel s peticí za zákaz vývozu elektřiny

5:41 „Hladový nemá daleko k tomu, aby vzal do ruky klacek“. Bojoval proti uzávěrám, teď Jakub Olbert přišel s peticí za zákaz vývozu elektřiny

„Hladový nemá daleko k tomu vzít klacky do ruky a jít si pro jídlo do ulice. To je největší nebezpeč…