Mně už se dál nechce, řekl včera ministr Ťok. Ve skutečnosti KSČM a ČSSD nechtějí jeho

17.05.2018 7:51

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) včera oznámil, že se mu nechce pokračovat v nové vládě. Předchází však nevyhnutelnému – stejně jako ministři Martin Stropnický a Robert Pelikán. Jak píší Lidové noviny, znelíbil se totiž komunistům, o něž se nový vládní kabinet ANO a ČSSD chce opřít.

Mně už se dál nechce, řekl včera ministr Ťok. Ve skutečnosti KSČM a ČSSD nechtějí jeho
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Komunisté v současné době Babišovi předložili návrh jména muže, který by měl Ťoka nahradit. Je jím Emanuel Šíp, jenž dříve řediteloval Českým drahám. Ťoka však v minulosti kritizovaly i jiné strany, například SPD Tomio Okamury i místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

Šípovo jméno je v souvislosti s resortem dopravy nové, před několika dny se ještě spekulovalo o tom, že by post ministra dopravy mohl obsadit šéf stavební firmy Hochtief Tomáš Koranda či Tomáš Krones z Colas CZ. 

„Šípovi se v kuloárech přezdívá ‚širokospektrální supernezávislý odborník‘. Přízvisko si vysloužil kvůli ideovému oblouku, který od 90. let vyklenul. Po převratu dělal na federálním ministerstvu financí a patřil k nejpřesvědčenějším liberálům. Za vlády další nejznámější české ikony liberalismu, prvního kabinetu Václava Klause, se na rok stal generálním ředitelem Českých drah. Tehdy Šíp přišel s tak důsledným projektem reformy a privatizace železnice, že to bylo moc i na pravicovou ODS. Vláda mu plán zatrhla a Šíp rezignoval,“ poznamenaly Lidové noviny s tím, že nyní je Šíp předsedou dopravní sekce Hospodářské komory. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…