Mocenský propad Zimoly a jihočeské ČSSD? Vůbec ne, naznačují noviny

12.04.2017 10:32 | Zprávy
autor: vef

Oblíbený jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) končí ve vedení kraje. Odchází kvůli kauze rekreačních domků na Lipně a neshodám v koalici, především s hnutím ANO. Deník Právo se ve svém dnešním vydání ptá, na jak dlouho se kritik vedení strany – jehož v minulosti předseda Bohuslav Sobotka nazval loutkou šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana – opravdu loučí.

Mocenský propad Zimoly a jihočeské ČSSD? Vůbec ne, naznačují noviny
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

Poslední dny zcela zhatily možnosti Jiřího Zimoly převzít v případě prohry ve volbách vedení strany po Bohuslavu Sobotkovi. Zimola sice nikdy tyto své ambice nepotvrdil, kritici vedení strany jej považovali za spasitele. To je však v současné době minulostí. 

Sobotkovi oponenti rozhodně nejásají, samotné vedení strany však podle informací Práva Zimolova odchodu nelituje. Místopředseda strany a ministr vnitra Milan Chovanec však odmítá, že by za Zimolovým odchodem stály samy špičky sociální demokracie. „Vždyť my nemáme zájem na tom, abychom před parlamentními volbami měli problém,“ zmínil s tím, že tuto kauzu si musí vysvětlit v jižních Čechách. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Umělá inteligence, nebo propaganda? Vědci odhalili vážnou věc

20:42 Umělá inteligence, nebo propaganda? Vědci odhalili vážnou věc

Studie výzkumníků prestižních amerických vysokých škol zjistila, že současné modely umělé inteligenc…