Mocný ODSák Jurečko o Bártovi: Šmíruje milence vaší ženy, nemoci dětí...

17.04.2012 9:52

„Vládce“ a vlivný muž plzeňské ODS Roman Jurečko v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) naznačil, že Vít Bárta má svou politiku a také filozofii založenou na tom, kolik toho na koho ví. „On hledá vaši Achillovu patu. Navíc sleduje vaši paní, jestli má milence, a vaše děti, jestli nejsou nemocné. A to už mi přijde moc,“ poznamenal k tomu Jurečko.

Mocný ODSák Jurečko o Bártovi: Šmíruje milence vaší ženy, nemoci dětí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Vítem Bártou

Pětačtyřicetiletý šéf Plzeňské teplárenské Roman Jurečko se v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) vyjádřil převážně k osobě šéfa poslaneckého klubu Věcí veřejných Víta Bárty. Bárta totiž minulý týden prohlásil, že v politice zůstane i přes nepravomocný podmíněný trest za uplácení, a to proto, aby mohl bojovat právě se zmiňovaným Jurečkem.

„Potkali jsme se někdy v roce 2010, ještě před volbami. Bylo to v Obecním domě v Praze s pár lidmi z pražské ODS, kde byl i pan Bárta,“ přiznal pak Jurečko  pro HN osobní známost s Bártou.

„Viděli jsme se celkem asi třikrát. Třeba když jsme sestavovali kandidátky do obecních voleb, abychom si něco řekli k lidem na kandidátkách a k tomu, jak budeme pokračovat po volbách,“ odvětil pak na dotaz, zda se s Bártou scházel v minulosti častokrát.

Nepopřel ani schůzku u Bárty na ministerstvu dopravy a to kvůli tomu, aby spolu s Jiřím Pospíšilem zamezili tomu, aby Bárta coby ministr jmenoval plzeňského exprimátora Pavla Rödla šéfem plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Rödl se s Bártou znal velmi dobře...

„Pan Rödl se s Bártou znal velmi dobře, chodil na schůzky k němu domů. A už před jmenováním nového šéfa chodil a veřejně říkal, že už je to rozhodnuté, že on jím bude. Proto jsme šli za panem Bártou. Já jsem si totiž nedovedl představit, že se nynější primátor bude s Rödlem, který proti němu dělal kampaň, domlouvat, jestli kolem Plzně bude, nebo nebude obchvat. Jenže jsem netušil, jak blízko už v té době Bárta k Rödlovi měl,“ poznamenal  k tomu Jurečko.

Prý tak očekává, že na něj Bárta "něco" vytáhne ohledně ohlášené kandidatury na hejtmana Plzeňského kraje.

„Myslím, že on to jinak neumí. On nemá jiný program. Přece není možné mít založenou politiku a vůbec všechno jenom na tom, kolik toho na vás vím a kolik toho na vás nafízluju. Mně by to ani nevadilo – lidi jsou různě nemocní, ale on hledá vaši Achillovu patu. Navíc sleduje vaši paní, jestli má milence, a vaše děti, jestli nejsou nemocné. A to už mi přijde moc,“ řekl podnikatel. Na druhou stranu zapřel, že by se jakkoliv "paktoval" s Tomášem Hrdličkou. Dokonce ani nikdy prý Hrdličku, o němž je známo, že má k Bártovi blízko, o žádnou pomoc nežádal.

„Volal jsem místopředsedům občanských demokratů Pavlu Drobilovi a Jiřímu Pospíšilovi, ale Hrdličkovi jsem nevolal. Ať si to ta Praha pěkně vypije sama,“ poznamenal pouze.

Díky Pospíšilovi jsem si rozšířil obzory

Osobní známost s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem ovšem nepopřel.

„Já se s ním znám určitě deset, možná patnáct let. Tehdy byl ještě student. Lidi jako on mají dělat politiku, ale náš vztah je hodně démonizovaný. Já jsem byl za ním jednou, maximálně dvakrát na ministerstvu. On má třeba rád výtvarné umění, a tak jsem si díky němu rozšířil obzory, spíš takhle bych to viděl,“ pronesl na konto Pospíšila.

Sám sebe pak pro HN zhodnotil jako podnikatele, který může díky svému postavení politiku aktivně ovlivňovat, i když nikdy nezastával nějakou placenou politickou funkci.

Na konto premiéra Petra Nečase pak naznačil, že je málo razantní. „On vyfasoval ODS v nějakém stavu a nemá to snadné. Kdybych byl na jeho místě, byl bych v některých věcech daleko razantnější, ale razantnější politici mají hrozně krátkou životnost. A skoro žádnou návratnost,“ dodal pak Jurečko pro HN.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…