Mocný boss Starka promluvil o Zemanovi, Klausovi, "Fandovi" Mrázkovi a kriminále. Tomu nebudete věřit

03.09.2013 12:18

Server Česká pozice přinesl velký a mimořádně otevřený rozhovor s podnikatelem a šéfem příbramského fotbalového klubu Jaroslavem Starkou. Kontroverzní podnikatel se rozpovídal o politice i svých vztazích se zastřeleným Františkem Mrázkem. Za ideálního prezidenta pro Čechy doporučil chilského diktátora Augusto Pinocheta, ten by to tu prý postavil do latě.

Mocný boss Starka promluvil o Zemanovi, Klausovi, "Fandovi" Mrázkovi a kriminále. Tomu nebudete věřit
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„Vždycky jsem po revoluci volil pravici, fandil jsem jejich programu – třeba patnáctiprocentní jednotné dani. Když to nesplnili, přehodnotil jsem svůj pohled a poslední dvoje volby jsem volil socany,“ spustil svůj výklad o politice známý podnikatel a fotbalový funkcionář.

V prezidentských volbách prý volil Miloše Zemana. „Ať je Zeman jaký chce, je to dobrý politik. Mám před očima pořád tu jeho dohodu s Václavem Klausem, kdy se zavřeli do místnosti a během půl hodiny se domluvili na společné vládě,“ vypráví podnikatel. Václava Klause má prý rád, ale nemůže mu odpustit kupónovou privatizaci. „To bylo kompletní rozkradení státu, na které jsme nebyli připravení,“ říká Starka pro ČeskouPozici.cz.

Velmi se mu prý po Zemanově zvolení nelíbilo, jak sympatizanti poraženého Karla Schwarzenberga neunesli porážku. „Takové ty kecy o komunismu na Hradě, to se mi nelíbí. Musíme respektovat vítěze,“ myslí si.

Sám však vidí ideál hlavy státu ještě jinde. „Jediný demokratický prezident pro Čechy je generál Pinochet, který už bohužel nežije. Národ by měl někdo postavit do latě, to potřebujeme,“ doporučuje.

Starka má blízko i k Hnutí pro sport Josefa Dobeše. „Je to hodně chytrý a pracovitý chlap. Když s ním máte možnost vypít kafe, zjistíte, že je to opravdu psycholog,“ říká o něm. „Myslím si, že ta jeho strana má šanci na úspěch. Lidé budou shánět různé alternativy, jsou z politiky znechucení,“ dodal.

Fanda Mrázek byl šikovný kluk

V rozhovoru se nevyhnul ani tématu zastřeleného podnikatele Františka Mrázka, se kterým měl být v úzkém kontaktu. „Když se točí film o Mrázkovi a říká se v něm, jaký to byl kmotr podsvětí, musím se fakt smát, to mě neoslovuje. Fandu jsem znal, chodili jsme na kafe, byl to šikovný kluk,“ vzpomíná. Zaráží jej prý, že se nikdo nepozastavil nad způsobem, jakým byl Mrázek na veřejnosti zastřelen.

Že Mrázkovi vrazi doposud nebyli odhaleni, to prý není náhoda. „Myslím, si že policisté dneska zneužívají svou moc. Někoho si vytipují a pak zavřou. Teď se dívám na soud s Davidem Rathem. To, co se u soudu ukazuje, vypadá tak, že na něho nic nemají,“ říká Starka.

Policie podle něj nefunguje, přitom silný bezpečnostní aparát je základem každého státu. „Za komunismu jsem byl ve vazbě šest měsíců. Zhubnul jsem 42 kilo. To byl kriminál. Tehdy jsem si říkal: Debile, to máš za to, že blbneš. Byl to trest. Když jsem byl teď ve vazbě kvůli tomu nesmyslu s Krejčířem, to byly normální lázně. Bachaři perfektní, většina muklů takové jídlo na svobodě nemá. To člověk nechápe,“ kroutí hlavou podnikatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

8:32 Nářek neziskovek nad novým zákonem Mattea Salviniho: Migranti déle zavření. Šup rychle pryč. Něco provedeš, jdeš...

Matteo Salvini, ministr vnitra a předseda italské Ligy, přišel s dekretem, který v Itálii podstatně …