Monitorování pohybu Andreje Babiše ml. na Krymu ruskými zpravodajskými službami a vydíratelnost premiéra. Generál Pavel varuje

20.11.2018 20:08 | Zprávy
autor: nab

Český generál a donedávna i šéf Vojenského výboru NATO Petr Pavel promluvil o cestách Andreje Babiše mladšího na Ukrajinu a na Krym. „Musely zcela určitě vyvolat zájem ruských zpravodajců,“ říká s velkým přesvědčením v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz. Zároveň také upozorňuje, že zde existuje potenciál pro vydírání premiéra Andreje Babiše.

Monitorování pohybu Andreje Babiše ml. na Krymu ruskými zpravodajskými službami a vydíratelnost premiéra. Generál Pavel varuje
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel

Okolnosti spojené s údajným únosem syna premiéra Andreje Babiše na Ukrajinu a na Ruskem anektovaný Krym podle některých s sebou nesou bezpečnostní riziko. Generál Pavel si to tvrdit netroufá, ale zdůrazňuje fakta, že jsme suverénní země, která je členem NATO a Evropské unie. Obě tyto organizace, a nakonec i naše země, okupaci Krymu odsuzují. „Z tohoto pohledu je cesta kteréhokoli českého občana – možná s výjimkou novinářů, kteří reportují o situaci tam –, minimálně k pozastavení,“ dodal jasně.

Připomněl, že Ministerstvo zahraničí jasně instruuje všechny naše občany, aby na Krym nejezdili. U syna premiéra Babiše, který je švýcarským občanem, je těžké posuzovat právní relevanci. „Je synem premiéra této země, a to vrhá stín na Českou republiku viděno nejenom z Ukrajiny, ale i od našich aliančních partnerů,“ upřesnil s tím, že zda jde o bezpečnostní riziko, musejí vyhodnotit zástupci našich zpravodajských služeb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…