Možná bude rozumnější nechat Moravce znásilnit velbloudem, reagoval Konvička nevybíravě na to, co o něm padlo v ČT

28.08.2016 16:50

„Pochybuji o jeho schopnosti zastávat ne ministerský úřad, ale funkci obecního policajta,“ odráží útok ministra vnitra Martin Konvička. Podle Milana Chovance (ČSSD) se totiž „vymyká zdravému rozumu“, což prohlásil v souvislosti s nedávnou „invazí Islámského státu“ na Staroměstském náměstí v podání Iniciativy zmíněného docenta. V nedělních Otázkách Václava Moravce zkritizoval Konvičku i exministr Pavel Blažek (ODS) slovy o magorech. A tak Konvička nenechává ani na jednom z aktérů debaty nit suchou. Na paškál si bere i moderátora Moravce, se kterým má prý plány v rámci své další akce před ambasádou Saúdské Arábie. „Možná bude rozumnější nechat ho znásilnit velbloudem,“ prohlásil.

Možná bude rozumnější nechat Moravce znásilnit velbloudem, reagoval Konvička nevybíravě na to, co o něm padlo v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvislosti s výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968

Konvička na velbloudu, střílení do vzduchu a mávání vlajkou Islámského státu? A to všechno na Staroměstském náměstí? To už bylo evidentně moc nejen na ministra vnitra Milana Chovance. Že už má „konvičkovin“ dost, jasně sdělil v nedělních Otázkách Václava Moravce, kdy si v souvislosti s „invazí Islámského státu“, kterou minulý víkend zinscenovala Iniciativa Martina Konvičky, nebral servítky.

„Nevím, co to udělá v hlavách teroristů někde v Sýrii nebo v Iráku, když si na ně někdo hraje na území hlavního města Prahy a mává jejich praporem. Může je urazit, vybudit. Přijde mi ta akce zbytečná, hloupá a je škoda, že vůbec byla,“ uvedl v České televizi Chovanec. A také to, že v současné době opravdu „není v zájmu státu“ upoutávat na sebe takovým způsobem pozornost.

Moderátor Václav Moravec se také dotazoval na možnost zvyšování napětí v české muslimské komunitě. „Každý normální občan České republiky pochopí, že ten člověk (Martin Konvička, pozn. redakce) se opravdu vymkl zdravému rozumu; a že to tedy nebude mít dopady na radikalizaci,“ vyjádřil svůj předpoklad, že naše muslimská komunita zůstane klidná, Chovanec. Podle ministra je velké štěstí, že se nikdo z potenciálně legálně ozbrojených kolemjdoucích necítil natolik ohrožen, že nevytáhl zbraň. „Mohli jsme mít masakr ve středu Prahy,“ varoval. 

Fotogalerie: - Okupanti obsazují Prahu

Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...

Konvička: „Je namístě pochybovat o inteligenci pana ministra...“

Jenže Martin Konvička evidentně akce nelituje, a to i přesto, že v této chvíli může být čin hodnocen buď jako výtržnictví, nebo jako šíření poplašné zprávy. A zatímco Chovanec se dotýká „zdravého rozumu Konvičky“, šéf Iniciativy Martina Konvičky má zase pochybnosti o IQ ministra: „Pokud má pan ministr pocit, že neupozorňováním chrání Německo a Němce, že uchránilo německé ženy před hromadným napadáním v Kolíně nad Rýnem a německé civilisty před vraždami v bavorském vlaku, tak je samozřejmě namístě pochybovat o inteligenci pana ministra. O inteligenci pana ministra je potřeba ale pochybovat ve více bodech,“ dodal pro ParlamentníListy.cz.

Konvička zpochybňuje důvěryhodnost vysílaného záznamu, který se objevil v různých médiích a také v nedělních Otázkách, na kterém se schovávají turisté v panice do restaurace: „Nevím, jaký je původ videa, o jakou restauraci šlo, videu mohu nebo nemusím věřit.“ Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil, že věřit se dá policejním kamerám z náměstí, případně záznamům turistů, a poukázal na skutečnost, že existuje řada dalších záznamů, které mohou ukázat realitu. „Kdyby ministr věnoval ochraně občanů před islámskou invazí a terorismem desetinu úsilí, které věnuje pomlouvání Konvičky, tak by byla Česká republika v bezpečí. S takovým ministrem v bezpečí není,“ doplnil.

A reagoval také na úvahy o případném zneklidnění naší muslimské komunity: „Buď je komunita klidná, nebo ji zradikalizuje nějaký fórek. Panu ministrovi bych naléhavě doporučil, aby na místo masturbace nad třicetisekundovým videem z nějaké restaurace, zhlédnul videa s výpověďmi exmuslimek, zejména paní Marty Albahri.“ A pak si ještě přisadil: „Jestliže pan ministr není schopen zhodnotit jasné důkazy, které tady jsou, tak opět pochybuji o jeho schopnosti zastávat ne ministerský úřad, ale funkci obecního policajta.“

Blažek citoval Schwarzenberga: „Každý národ má své magory.“

V Otázkách Václava Moravce odsoudil Konvičku také Pavel Blažek, bývalý ministr spravedlnosti z ODS, který zdůraznil, že právě Konvičkova akce bude memento pro další, aby si řádně úřady prověřily, co se na akcích, které povolují, bude opravdu dít. „Docent Konvička potřebuje tyhle exibice. Je velkou otázkou, pokud by se mu to zakázalo, zda by to pro něj exhibice nebyla ještě větší, protože by se soudil,“ podotkl Blažek. „Kdysi Karel Schwarzenberg na adresu rakouských Zelených, kteří demonstrovali proti Temelínu, řekl, že každý národ má své magory. My je prostě máme taky,“ zhodnotil exministr. A pro ilustraci doplnil: „Jestliže se pan Konvička jednoho dne rozhodne, že se na Václavském náměstí svlékne do naha, aby ukázal, jestli má nebo nemá obřízku, tak to mu žádná policie nezakáže, prostě to udělá.“

Konvička: „Nevidím důvod se zabývat takovým nýmandem.“

A tady je reakce kontroverzního akademika: „Musím se přiznat čtenářům, že když jsem viděl kousek toho pořadu, tak jsem telefonoval svému poradci s otázkou: „Kdo to, sakra, je pan Blažek?“ Dozvěděl jsem se, že to byl jakýsi ministr ve vládě ODS, kroutím nad tím hlavou, protože v této chvíli nevidím rozdíl mezi politikem za Stranu zelených nebo za Žít Brno a politikem za ODS. Pak je samozřejmě vtipné, že byl ministrem spravedlnosti; pokud se nemýlím, ta vláda byla svržena policejním pučem a on tomu nedokázal zabránit. Nevidím důvod se zabývat takovým nýmandem,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz Konvička.

Konvička pořádá další akci a inspirací mu prý bude i Václav Moravec

Jak je vidět, Konvička si pokoj nedá. Už na 11. září zve své příznivce před ambasádu Saúdské Arábie. I když podrobnosti své další akce nejdřív prozradit nechtěl s vysvětlením, že scénář ještě není úplně hotový, nakonec připustil, že se možná nechá jeho Iniciativa inspirovat nedělními Otázkami Václava Moravce a hlavně výkonem moderátora. S nadsázkou pak naznačil, že by svou roli mohl sehrát i jeřáb přivezený před ambasádu, ovšem nakonec úvahy na adresu Moravce uzavřel takto: „Možná bude rozumnější nechat ho znásilnit velbloudem.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…