Mučení ve věznicích Bašára Asada: Je to strašlivé. Odpovědný je Putin

09.02.2017 11:35 | Zprávy

Lidskoprávní organizace Amnesty International odkryla světu děsivý příběh. Bohužel nejde o vymyšlenou hororovou povídku, ale strašlivou realitu poprav tisíců lidí v syrské vládní věznici Sajdanájá. Příběh až o 13 tisících zabitých odpůrců režimu Bašára Asada přinesla americká CNN.

Mučení ve věznicích Bašára Asada: Je to strašlivé. Odpovědný je Putin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpůrci Asada před velvyslanectvím Syrské arabské republiky

Lidská jatka, tak podle přeživších svědků vypadá věznice Sajdanájá ležící severně od hlavního města Sýrie Damašku. Od začátku občanské války v zemi v roce 2011 zde končili odpůrci režimu Bašára Asada – civilisté i vojáci. Desítky přeživších lidí popisují hrůzu smrtelných muk. Amnesty International vyzpovídala jak bývalé vězně, tak jejich strážce. Celkem 84 lidí prozradilo, co se dělo za zdmi státního vězení.

Článek CNN naleznete zde

Věznice fungovala s vědomím nejvyšších vládních míst. Samotní vězni prý často do poslední chvíle netušili, co je čeká. Uprostřed noci je probudily stráže a nařídily jim se přesunout z cely do cely. Místo toho se však odpůrci režimu ocitli na popravišti a svůj osud poznali až v okamžiku, když ucítili smrtící smyčku kolem krku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Korupce

Co jste udělali pro potlačení korupce, když jste byli ve vládě? A je podle vás bitcoinová kauza korupční kauzou? Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

4:46 Nejnižší chudoba v ČR, jásalo SPOLU. A pak přišla rána

Nejnižší chudoba není v Česku, jásaly strany koalice SPOLU. Současně však vládní resorty chtějí rozd…