Můj nejdůležitější svátek je tady, píše šéfredaktor Respektu Erik Tabery

17.11.2017 10:17 | Zprávy

Dnes si připomínáme 78 let od smrti studenta Jana Opletala, jenž zemřel v tehdy už nacisty okupovaném Československu. Připomínáme si také události o 50 let mladší, kdy se zhroutil komunistický režim v této zemi. Někteří lidé dnes říkají, že se vrací doba tzv. normalizace; šéfredaktor Respektu Erik Tabery to vidí jinak.

Můj nejdůležitější svátek je tady, píše šéfredaktor Respektu Erik Tabery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Tabery

Erik Tabery na sociální síti facebook napsal, že 17. listopad je pro něj jako Den boje za svobodu a demokracii nejdůležitějším svátkem. Teď je pro něj snad ještě důležitější, protože čte knihu o básníkovi Ivanu Martinu Jirousovi, známém pod přezdívkou Magor. Při čtení této knihy se mu zdá, že časy vlády komunistů v této zemi byly ještě horší, než jak si je sám pamatuje. Možná právě proto nesouhlasí s těmi, kteří dnešní dobu přirovnávají k časům komunistického prezidenta Gustáva Husáka.

„Ty doby jsou nesouměřitelné a zůstanou jedině tehdy, když si ty hranice budeme uvědomovat. Zřejmě je dnes více lidí zpochybňujících cestu po roce 1989, ale myslím, že jsem se zároveň nikdy před tím nesetkal s tolika lidmi, kteří se snaží i něco měnit k lepšímu. A to ve všech koutech Česka. Je co slavit, jak revoluci, tak to, co se nám podařilo vybudovat. Inspirujme se v odvaze, kterou listopad 1939 i 1989 připomíná,“ vyzval své spoluobčany Tabery.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

4:44 Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

Několik tisíc zájemců o vojenskou historii navštívilo Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, kde t…