Musí se to hodnotit v kontextu, říká Grospič o komunistickém soudci

10.12.2012 23:05 | Zprávy

Podle Stanislava Grospiče z KSČM by se měly trestné činy hodnotit v kontextu doby. Hovořil tak o zemřelém komunistickém soudci, který se podle historiků podílel na mnoha justičních vraždách.

Musí se to hodnotit v kontextu, říká Grospič o komunistickém soudci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební kampaň KSČM

„Česká justice vynesla verdikt, a to by myslím mělo být směrodatné,“ uvedl v Událostech, komentářích na ČT Stanislav Grospič. Zločiny „soudce kata“ Karla Vaše totiž byly promlčeny. „Každá nespravedlnost by měla být potrestána a v jeho případě žádná nespravedlnost nebyla shledána,“ dodal.

Podobně hovořil i Pavel Žáček z Ústavu pro studium totalitních režimů. Promlčení činů komunistického soudce není otázka společnosti, ale nastavené spravedlnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…