Musíme vyrazit proti zlodějinám a daňovým únikům, vykládal v televizi šéf vládní strany. A nebyl to Andrej Babiš...

03.05.2015 22:39 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) byl hlavním hostem Týdne v politice České televize. Vyjadřoval se kupříkladu k zavedení kvót pro uprchlíky v EU nebo k finanční pomoci přímo v krizových oblastech. Česko je prý jednou z prvních zemí, která poskytuje nemalou finanční pomoc a podle předsedy vlády je jasné, že se budou muset přidat i další země. Pokud jde o samotnou EU, měli bychom prý pokračovat v integraci.

Musíme vyrazit proti zlodějinám a daňovým únikům, vykládal v televizi šéf vládní strany. A nebyl to Andrej Babiš...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka

„Pokud nedojde k tomu, že dá OSN Evropské unii mandát k tomu, aby mohla zasahovat ve vodách Libye, tak nám nezbude, než jen zachraňovat uprchlíky,“ poznamenal premiér. „I kdybychom přistoupili na kvóty pro uprchlíky, oni by stejně chtěli jít do zemí, jako jsou Německo a Švédsko, takže jsme přesvědčeni o tom, že by to úspěšné nebylo,“ pokračoval. Dlouhodobě má podle něj smysl podporovat lidi přímo na severu Afriky, aby neměli důvod prchat.

„My jsme jedna z prvních zemí, která spustila program pomoci přímo na místě. Investujeme do něj 200 milionů korun. Řada zemí bude muset jít stejnou cestou.“

Uprchlíci, kteří už se do EU dostanou, by podle předsedy vlády měli mít šanci na nalezení zaměstnání a integraci do společnosti. Připomněl také, že české kapacity jsou poměrně omezené a už teď jejich část plní uprchlíci z Ukrajiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: