Musíme zabránit smrtícímu koktejlu, který chystají ANO, ODS a TOP 09, hřímá Zaorálek

20.06.2017 17:38 | Zprávy

V úterý dorazil do Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu volební lídr ČSSD a ministr Lubomír Zaorálek. Prozradil, jak chce zastavit pád sociální demokracie do volební propasti. Zásadním úkolem ČSSD je zastavit smrtící koktejl, který prý lidem chystá Andrej Babiš se svým hnutí ANO, ale i ODS či TOP 09. Zaorálkovi se dokonce zdá, jako by se tyto tři strany chystaly na koalici.

Musíme zabránit smrtícímu koktejlu, který chystají ANO, ODS a TOP 09, hřímá Zaorálek
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek

Zaorálek je rád, že se ČSSD dokázala v klidu domluvit na tom, že premiér Bohuslav Sobotka už nebude předsedou strany ani volebním lídrem. Jde prý o důkaz lepší politické kultury v ČSSD, na které lze stavět. V tuhle chvíli ale půjde o něco jiného, a ne o vnitřní dohody v ČSSD.

„Ono záleží na tom, co v kampani předvedete. Dnes jde o to, abyste lidi přesvědčili, že jste na jejich straně,“ prozradil Zaorálek. A ČSSD prý je na straně lidí, protože bude usilovat o to, aby nejbohatší Češi a největší firmy platili na daních víc než dosud. 

Naproti tomu pravicové strany v čele s ANO Andreje Babiše údajně na voliče nemluví. „Já jsem byl šokován, když jsem zjistil, že TOP 09, ODS a ANO mají v programech cosi podobného, jako by se chystaly na novou koalici. Oni opět kombinují politiku škrtů a poplatků... To je politika, kterou zavedl pan Topolánek a pak to převzal pan Nečas, což v době krize bylo úplně nejhorší. ČSSD musí udělat všechno, co je možné, aby opakování tohoto smrtícího koktejlu zastavila,“ hřímal z přenosového vozu rozhlasu Zaorálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…