My s Konvičkou nejdeme, ohradili se Svobodní

13.08.2015 10:44 | Zprávy
autor: vef

Strana svobodných občanů se distancuje od slov předsedy hnutí Blok proti islámu Martina Konvičky, který v médiích uvedl, že plánuje jednání o předvolební spolupráci mimo jiné i právě se stranou Svobodných.

My s Konvičkou nejdeme, ohradili se Svobodní
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

„Žádné takové jednání neprobíhá, ani o něm Svobodní neuvažují a neplánují ho,“ uvedla za Stranu svobodných občanů mluvčí Kateřina Kašparová. 

„Svobodní se nevyhýbají komunikaci či spolupráci s jinými politickými stranami. Úvahy o předvolební spolupráci s Blokem proti islámu jsou však mimo realitu,“ dodala s tím, že Svobodní se staví negativně především k jakémukoliv prosazování politického islámu a odmítají jakékoliv začleňování práva šaría do státní moci. 

Důležité je pro ně rovněž to, aby stát prosazoval rovnost před zákonem. „Zásadně také odmítáme dotace z veřejných peněz náboženským organizacím a institucím, integračním programům, neziskovkám propagujícím multikulturní agendu nebo evropské fondy proti islamofobii,“ uvádí také mimo jiné Svobodní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Justice

Pane Rajchl, mám na vás dotaz k vaší poznámce: Byla by to dokonalá ukázka stavu justice v naší zemi. V jakém stavu je podle vás justice v zemi? Funguje podle vás nezávisle? A jestli ne, co uděláte pokud něco?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

9:10 Udivení občané si posílají, co vyrobil Český rozhlas

Veřejnoprávní Radio Wave oživilo pojem z minulé dekády – tzv. „kulturní apropriaci“. Pořad, v němž m…