Mynář nepřišel vysvětlovat na poslanecký výbor. Rakušan začal psát na síť o etice a papaláších

30.04.2020 17:55

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan se pustil do hradního kancléře Vratislava Mynáře. Zahraniční výbor Sněmovny si Mynáře pozval, aby podal vysvětlení k dopisu, v němž bývalý předseda Senátu Jaroslav Kubera čelil výhrůžkám za to, že se chystal jet na ostrov Tchaj-wan. Mynář však na výbor nedorazil a Rakušan za to na prezidentově kancléři nenechal nit suchou.

Mynář nepřišel vysvětlovat na poslanecký výbor. Rakušan začal psát na síť o etice a papaláších
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář

Na počátku roku 2020 dával předseda Senátu Jaroslav Kubera najevo, že je odhodlán jet na ostrov Tchaj-wan, který sice Čína považuje za svou provincii, ale ostrov má vlastní vládu i prezidentku. Za to, že se Kubera chystal vyjet na Tchaj-wan, si dokonce vysloužil útok prezidenta Zemana hůlkou. 

Jen pár dní po této rozepři s prezidentem Jaroslav Kubera bohužel zemřel. O tom, že si Jaroslav Kubera vysloužil klepnutí hůlkou, promluvila pro ČT vdova po předsedovi Senátu Věra Kuberová.

Po Kuberově smrti byl také nalezen dopis, v němž byly zahrnuty i výhrůžky, že pokud Kubera na Tchaj-wan odjede, zaplatí za to on sám i české firmy, které v Číně podnikají. Součástí dopisu byl také přípis z Hradu.  

Poslanci zahraničního výboru Sněmovny si zvali hradního kancléře Vratislava Mynáře, aby k dopisu podal vysvětlení. Jenže Mynář odmítl přijít. Vít Rakušan se za to do Mynáře pustil.

„Neochota se vyjádřit a vyvrátit podezření, že v celé věci hrála hradní kancelář nějakou roli, jen budí další podezření. Je mi líto, že výbor pouze vyjádřil nespokojenost, neudělal ale krok B, ke kterému jsem vyzýval. A ten považuji za zásadní: pokud s námi nekomunikují úředníci, nechť se vyjádří pan prezident. Bohužel pro tuto část mého usnesení se nenašla většinová podpora. Nezodpovězená otázka je stále jedna a ta samá – jakou roli hrála Kancelář prezidenta republiky v doručení (či produkci) dokumentu, který byl doručen předsedovi Kuberovi a jehož tón byl výhrůžný a velmi netradiční,“ napsal Rakušan na sociální síti Twitter.

Navrch přidal vzkaz určený hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi.

„A vzkaz pro pana mluvčího. Neetická není mediální kampaň. Neetické, neprofesionální a papalášské je jednání vás a vašich kolegů z Hradu,“  zdůraznil Rakušan.

Rakušan poslal vzkaz hradnímu kancléři

Rakušan poslal vzkaz hradnímu kancléři

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makat jen z kanclu! zavelel prý Stanjura a odjel do Opavy

13:30 Makat jen z kanclu! zavelel prý Stanjura a odjel do Opavy

Respektovaný ekonomický publicista Miroslav Motejlek se pustil do ministra financí Zbyňka Stanjury (…