Mynář podpořil Ovčáčka: Jeho tweety k Sýrii byly v pořádku

19.04.2018 17:23

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček sobotní útok USA, Francie a Velké Británie velmi aktivně komentoval na své sociální síti Twitter. České novináře či pracovníky neziskových organizací ve svých příspěvcích obvinil z toho, že vítají válku, a posílal je „bojovat do Sýrie“, což vyvolalo vlnu kritiky. Kancléř Vratislav Mynář tak slíbil, že komentáře mluvčího prověří. Následně se pak nechal slyšet, že odpovídají názoru prezidenta Miloše Zemana.

Mynář podpořil Ovčáčka: Jeho tweety k Sýrii byly v pořádku
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma

Mynář ve čtvrtek řekl, že „celý Hrad“ stojí jednotně za názorem Zemana a útok na Sýrii považuje za nešťastný a zbytečný, informovala ČTK. „Tyto věci se válečným způsobem řešit nemají,“ míní kancléř, který prý trvá na tom, že twitterový účet Jiřího Ovčáčka je soukromý a je pouze na mluvčím, jak jednotlivé věci komentuje.

„Vojenské řešení je vždy až to poslední,“ uvedl v jednom ze svých prvních tweetů k útoku v Sýrii Ovčáček. Pak ale znatelně přitvrdil. „Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ napsal na jednom z dalších tweetů, který používá jako účet označený jako mluvčí prezidenta. Otázkou proto zůstává, zda jej lze skutečně považovat za soukromý.

„Přestaňte tady planě žvanit a přejděte k činu. Zbraň do ruky a jděte bojovat do Sýrie!“ reagoval Ovčáček na slova uživatelky Sáry Dvořákové, která mu v komentáři připomněla, že útok podpořil i Jens Stoltenberg a my jsme stále součástí NATO. „Než se vám na Hradě ty čakry pomotají panikou ještě víc,“ dodala a pro pořádek se jej zeptala, zda se potkají na stejné straně, či se tam vypraví za ruskou delegací. „Ztrácíte čas, nedělejte hrdinku na Twitteru, syrské bojiště vás očekává,“ odpověděl Ovčáček.

Proti výrokům mluvčího Miloše Zemana se také například ohradili organizace Člověk v tísni, poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek a také lidé, kteří podle svých slov v zahraničních misích sloužili. „Jeho vyjádření odpovídají ‚duchu‘ toho, co si o útoku na Sýrii myslí prezident, a byla proto v pořádku. Nebudu z toho vyvozovat žádné důsledky, protože hájí stejný názor jako pan prezident,“ dodal k Ovčáčkovým tweetům kancléř.


 

 

 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…