NATO by prý mohlo dohlížet na bezpečnost palestinského státu

12. 3. 2014 21:21

Jedním z budoucích úkolů NATO by mohlo být dohlížení na bezpečnost v budoucnu vzniklého nového palestinského státu. Ve vysílání ČT24 to uvedl Karel Kovanda, který byl prvním velvyslancem ČR při NATO. V pořadu, který byl věnován patnáctému výročí vstupu ČR do NATO, zazněly také názory bývalého šéfa aliance George Robertsona.

NATO by prý mohlo dohlížet na bezpečnost palestinského státu
Foto: ICZ
Popisek: Bezpilotní letoun

Televize přinesla záznam jeho vystoupení na konferenci věnované výročí vstupu ČR do NATO. Robertson v něm mimo jiné zmínil, že je nutné čelit přírodním katastrofám, terorismu, ale i dalším konfliktům. Poukázal také na to, že se vždy objeví konflikty, se kterými nikdo nepočítá.

Kovanda také reagoval na prohlášení prezidenta Miloše Zemana, který prosazuje urychlené vytvoření armády EU, větou, že na společnou obranu EU nevěří. Naopak věří v budoucnost aliance: „V poměrně blízké budoucnosti možná bude NATO dohlížet na bezpečnost nově vzniklého palestinského státu,“ podotkl Kovanda.  

V pořadu také zaznělo několik zajímavých statistických údajů. Například ten, že v roce našeho vstupu do NATO měla česká armáda 56 tisíc vojáků, v současnosti jejich počet klesl na 21 tisíc. Výrazně se prý česká armáda zvětšovat nebude, maximálně prý nabere několik tisíc vojáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…