Ministerstvo vnitra si je nedostatků vědomo, i přes výhrady ale považuje projekt za prospěšný, sdělila ČTK mluvčí Ministerstva vnitra Hana Malá. MPSV se k závěrům NKÚ zatím nevyjádřilo.
Dotace měly posílit spolupráci obcí například v dopravě, školství, sociálních službách či životním prostředí. Ministerstva rozdělila mezi dva podobně zaměřené projekty celkem 619 milionů korun převážně z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Většina z této částky – 586 milionů korun – šla na mzdy a odměny osob zapojených do projektů.
Z rozdělených peněz vzniklo velké množství dokumentů 2 například 258 strategií a 176 akčních plánů, jejich přínos je však problematický. NKÚ provedl dotazníkové šetření na vybraném vzorku obcí. Téměř polovina respondentů odpověděla, že dokumenty nepovažuje za přínosné nebo je nezná a nevyužívá. Dokumenty byly jen analýzou či shrnutím stávajícího stavu. Nový nebo inovativní přístup k již existující spolupráci obcí z nich neplynul ani nevypovídaly o možném budoucím pokroku ve vzájemné spolupráci obcí, konstatoval NKÚ.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Střet zájmů
Dobrý den, myslíte, že vzhledem k tomu, jak dopadly volby, že lidem vadí Babišův střet zájmů? Jak si vysvětlujete, že to dle výsledku voleb je většině lidí jedno?
Další články z rubriky
13:21 Demonstrantům proti Turkovi museli předem určit, co mají křičet
„Příroda tu křičí s náma, do pr*ele s motorama.“ Dnes se na náměstí Jana Palacha odehrál protest pro…
- 9:25 Po jmenování Babiše padlo, kdo platí Petra Pavla
- 4:46 Bonzáctví proti vlastní zemi. Lipavský prý těžce nese konec
- 8:17 90 miliard korun. Tolik má Česko ručit za Ukrajinu
- 18:33 Kubovo Super Česko: Zachrání Babiše, nebo ho zničí?
- 11:11 Mír a odchod migrantů. Zděšení nad Trumpovým dokumentem střídá jásot


