Na Andreje Babiše čekalo v USA překvapení. Neplánované setkání s bratrancem

08.03.2019 10:41

Babišova návštěva Spojených států se nesla i v duchu rodinných pout. Po schůzce v Bílém domě se setkal se svým bratrancem Peterem (76), který emigroval a se kterým si jako děti hráli. A nezapomněl zmínit své starší děti Andreje ml. a Adrianu Bobekovou, kteří v USA studovali, informoval server Blesk.cz.

Na Andreje Babiše čekalo v USA překvapení. Neplánované setkání s bratrancem
Foto: Screen ČT
Popisek: Donald Trump a Andrej Babiš s manželkami v Bílém domě
reklama

Babiš se se svým bratrancem Peterem neplánovaně setkal na vzpomínkové akci na T. G. Masaryka, během které zazněla česká i americká hymna. Konala se u sochy prvního československého prezidenta ve Washingtonu. „Peter Bartosiewicz, on byl krasobruslař, sportovní dvojice, na olympiádě byl. Kdysi emigroval vlastně,“ představoval Babiš svého bratrance manželce Monice s tím, že k nim přijde na večeři. Ta neskrývala nadšení a zmínila i jistou vizuální podobu.

„Dávno jsme se neviděli,“ řekl Peter k Andreji Babišovi a dodal, že více se vídal s jeho rodiči, jelikož Andrej cestoval. „Neztratilo se to, je to rodina, je to bratranec,“ dodal s tím, že spolu vyrůstali jako děti. A když pobýval v Bratislavě, často je jako malý prcek navštěvoval. Za to s Babišovým bratrem Robertem se prý viděl před šesti lety v Bratislavě.

Bartosiewicz pak na kameru uvedl svůj život v kostce. Řekl, že je rodák ze Žiliny, ze které utekl do USA v době nastupující normalizace přes Švédsko. V USA žije od roku 1972. Prozradil, že kromě sportovní dráhy má za sebou také studium architektury. „Člověk začínal skromně, situace se zlepšovala, uplatnil jsem se jako architekt i trenér bruslení. Bral jsem život tak, jak šel, ale měl jsem i štěstí. Je to padesát let, mám čtyři děti, tři vnoučata,“ doplnil Peter.

Babiš sám po schůzce a tiskovce vzpomněl i vlastní děti Andreje ml. a Adrianu. „Moje dvě starší děti studovaly v Americe, tady jsou úžasné ty univerzity,“ říkal premiér. Ve znamení rodiny bylo chvílemi i setkání s prezidentem Donaldem Trumpem. Společně se svými manželkami probrali děti a Babiš pak pozval Ivanku Trumpovou do Prahy na byznys fórum.

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

10:52 Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

Moderátor Libor Bouček slaví 40. narozeniny. Jeho kolegové ze CNN Prima News mu udělali tajnou oslav…