Na ČSSD se valí nepříjemná vlna, píše Právo

07.06.2012 10:36

Šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík si ve středu vychutnával sociální demokracii jako kuřecí křidýlko. Komentátor Alexandr Mitrofanov tak v deníku Právo reaguje na Gazdíkovo podezření, že peníze, který měly být zneužity v kauze Buštěhrad, údajně směřovaly na podporu předvolební kampaně ČSSD.

Na ČSSD se valí nepříjemná vlna, píše Právo
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Gazdíkově útoku nahrál David Rath ve své řeči v Poslanecké sněmovně a také úniky z odposlechů. ČSSD reagovala rychle a nařčení odmítla s tím, že její účetnictví je transparentní a audity hlídané.

Na ČSSD se valí nepříjemná vlna

Problém ale podle Mitrofanova spočívá v tom, co se odehrává mimo výroční zprávy politických stran. Na sociální demokracii se prý žene nepříjemná vlna. „Dokázáno sice není nic, nicméně spláchnout se to snadno nedá,“ píše komentátor.

Podezřelých kauz je v nedávné historii ČSSD několik. Třeba případ bývalého místopředsedy pardubické krajské ČSSD Miroslava Petržílka, kauza bývalého vlivného pražského politika Miroslava Pocheho a nyní případ Rath, který je teprve na počátku.

Reakce ČSSD na nařčení z černého financování tedy byla formálně bezchybná, ale věcně nepatřičná. Strana by měla otevřít své oficiální hospodaření pro kontrolu veřejnosti.

Pokud se začnou vytahovat z korupčního rybníku sumci, nemusí to ČSSD ustát

Všichni si teď pokládají otázku, zda Rathův případ zůstane jediný, anebo způsobí dominový efekt. Ale to, co se povídá v kuolárech, se může použít až ve chvíli, kdy to doloží vyšetřování a potvrdí soud.

Jestliže se teď ČSSD uzavře do ulity různých prohlášení, že vše má v pořádku, nemusí to podle Mitrofanova ustát, když se z rybníku začnou vytahovat sumci, žádné čudly.

Jak ale začít a kde na to vzít odvahu vzhledem k vazbám, kde je téměř každý s každým propojen službami a protislužbami?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

8:50 „Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

Válečný konflikt na Ukrajině plní sociální sítě myšlenkami všeho druhu. K zajímavé výměně názorů do…