Na Kavčích horách se demonstruje proti ČT. Dorazilo asi 100 lidí

5. 3. 2016 17:30

Asi sto lidí dnes na Kavčích horách demonstrovalo proti zpravodajství České televize. Protest svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), účastnili se jí i příznivci hnutí pořádajících protesty proti uprchlíkům.

Na Kavčích horách se demonstruje proti ČT. Dorazilo asi 100 lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se sešli protestující proti neobjektivitě vysílání této veřejnoprávní televize

Demonstrující tvrdí, že zpravodajství České televize (ČT) je nevyvážené a tendenční. Podle nich neinformuje pravdivě o počtech demonstrantů na protiislámských protestech. Odmítají proto platit koncesionářské poplatky. Kritizovali také dětský program ČT Déčko, který vysílal pořad o islámu nebo mediální partnerství ČT s projektem Hate Free Culture. Požadují odvolání Rady ČT, měli by v ní být podle nich také „zástupci autentické české pravice, jako jsou národní hnutí“.

Demonstraci svolali na základě údajného dopisu jednoho ze zaměstnanců ČT, který poměry v instituci kritizuje. Mluvčí ČT Alžběta Plívová se k jeho obsahu pro ČTK odmítla vyjádřit, protože nelze ověřit jeho pravost.

Fotogalerie: - Protest proti neobjektivitě ČT

Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Tomáš Vandas, šéf DSSS
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Budova zpravodajství ČT
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...
Před budovou zpravodajství ČT na Kavčích horách se...


Kromě příznivců DSSS na akci dorazili také příznivci Národní demokracie nebo hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem, kteří pořádali protiimigrantské protesty letos 6. února. Další demonstraci plánují na Václavském náměstí 26. března.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…