Na Krymu nebyl jen Babišův syn, ale i potomci dalších politiků. Tak třeba...

16. 11. 2018 6:56

Český premiér Andrej Babiš (ANO) je pod čím dál větším tlakem za to, že nechal za zvláštních okolností vycestovat svého syna Andreje Babiše mladšího na ukrajinský poloostrov Krym dnes ovládaný Ruskem. Premiérův syn dokonce uvedl, že byl na Krym odvezen proti své vůli. Server iDNES.cz tvrdí, že na Krym poslal své děti třeba i syrský prezident Bašar Asad.

Na Krymu nebyl jen Babišův syn, ale i potomci dalších politiků. Tak třeba...
Foto: Archiv MK
Popisek: Bašár al-Asad
reklama

V roce 2014 Češi, Moravané a Slezané hleděli se zájmem na dění na Krymu. Ukrajinský poloostrov tehdy obsadili ruští vojáci bez označení. Ruský prezident Vladimir Putin v té době tvrdil, že vojáci v žádném případě nepochází z Ruska, aby později s toutéž klidnou tváří přiznal, že to byli ruští vojáci.

Anketa

Měl by Andrej Babiš po slovech svého syna odstoupit z postu předsedy vlády?

12%
88%
hlasovalo: 36185 lidí
Dnes se nejeden český občan zajímá o Krym znovu. Děje se tak potom, co byl na Krym odvezen syn českého premiéra Andreje Babiše Andrej Babiš mladší. On sám tvrdí, že byl na Krym odvezen proti své vůli. Místopředseda Senátu Milan Štěch k tomu v České televizi dodal, že nedávná minulost Krymu činí z tohoto poloostrova nebezpečné území. Pobyt syna premiéra členské země NATO a EU představuje bezpečnostní riziko.

Server iDNES.cz k tomu dodává, že Andrej Babiš mladší není jediným potomkem slavných politiků, který se dostal na Krym. Své děti tam poslal např. také syrský prezident Bašar Asad, který už sedm let vede občanskou válku s částí svých občanů. S ruskou pomocí tuto válku už takřka vyhrál.

„Mé děti byly minulý rok na prázdninách na Artěku. Díky tomu Rusko lépe pochopily. Nedávno mi vysvětlovaly, že už brzo bude dokončena stavba krymského mostu,“ objasnil Asad letos v dubnu delegaci ruských poslanců.

Do slavného tábora Artěk si teoreticky může koupit zájezd každý, pokud bude ochoten zaplatit v přepočtu něco přes 30 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…