Na USA se řítí katastrofa, odhaluje komentátorka. Ale Obamovi to maximálně vyhovuje

17.10.2015 10:53

Známá americká konzervativní komentátorka a autorka několika bestsellerů Ann Coulterová představila na půdě Houstonské univerzity svůj nejnovější počin „Adios, America!“. Ostře se při té příležitosti pustila do imigrantů a chválila republikánského kandidáta na prezidentský úřad Donalda Trumpa. Pokud se prý nepodaří zastavit imigrace, nepodaří se nikdy republikánům prosadit jejich cíle.

Na USA se řítí katastrofa, odhaluje komentátorka. Ale Obamovi to maximálně vyhovuje
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA
reklama

„Pokud bude imigrace pokračovat stejným tempem, budou v příštích sto letech v čele Spojených států stát jen samí Obamové. Právě z tohoto důvodu je imigrace nejzávažnějším problémem v historii naší země. Američané jsou při volbách v podstatě vyautováni. My nemůžeme uspět, pokud bude legální a nelegální imigrace pokračovat tímto způsobem. Jak můžeme prosadit některá klíčová témata, jestliže se prezidentem nestane republikán? Jak můžeme poskytovat ochranu Izraeli, pakliže si nebudeme moci opět zvolit republikánského prezidenta? To prostě nebude možné. A to je také důvod, proč všechno končí a začíná u problému imigrace,“ konstatovala Coulterová.

Po opětovném zvolení Baracka Obamy prezidentem podle svých slov Coulterová upadla do hluboké deprese. „Říkala jsem si, že je po všem. Kdyby byly Spojené státy ta samá země co v roce 1980, musel by Romney zvítězit nad Obamou ještě s větším náskokem než Reagan proti Carterovi před pětatřiceti lety,“ tvrdí Coulterová, která nevěří, že by se běžní Američané obraceli k levici. „Američané naopak inklinují k pravici, ale u voleb jim to není nic platné. Rozhodují imigranti, které sem demokraté přizvali,“ má jasno Coulterová. V závěru své knihy „Adios, America!“ se věnuje podrobnému popisu toho, jakým způsobem se dívají prezidentští kandidáti za republikány na migraci.

celý text v angličtině je ZDE

„Stran republikánských kandidátů jsem byla v tomto ohledu značně pesimistická a říkala jsem si, že jedinou naší naději je nasadit opět Mitta Romneyho. Ale to bylo ještě předtím, než se do celé věci vložil Trump. Z jeho nápadu postavit na hranicích s Mexikem zeď jsem bez ironie nadšená. Ostatní kandidáti se nad tím pošklebují, ale já jsem od nich neslyšela ani jeden argument, proč zdi nemohou fungovat. Ještě by nám mohli říci, proč nefungují také lopaty a kola,“ ironizovala jejich postoje americká komentátorka a opět se vyznala ze svého obdivu k Trumpovi. „On mi dal skutečně novou chuť do života,“ prohlásila autorka, která publikuje v amerických denících The Washington Post, The New York Times a je často zvána do televizních pořadů.

Coulterová rovněž odmítla námitky těch, kteří při diskusi upozorňovali na některé negativní osobnostní rysy Donalda Trumpa. „Jak jsem již zmínila, imigrace je zásadní otázka, která překryje všechno. Dokud nebudeme schopni nad imigrací získat kontrolu, nebudou moci republikáni prosadit své cíle,“ poukázala Coulterová a varovala dále také před miliardáři financujícími prezidentské kampaně. „Těmto lidem nejde o naši zemi a kulturu, vůbec se nestarají o Republikánskou stranu. Chtějí jen vydělat další peníze a užívat si důchodu někde na ostrově. Trump je zcela správně ignoruje a já bych skutečně přivítala, kdyby získal republikánskou nominaci na úřad amerického prezidenta právě on,“ řekla Coulterová.

Podle Coulterové Donaldu Trumpovi jeho postoje k imigraci pomohou u všech skupin voličů. „Odhaduji, že mu proto dají hlas i lidé, kteří republikány nevolili. Dokonce bych řekla, že díky němu dají republikánům hlas i ti, jež vůbec nešli k volbám. Republikáni mají v nadcházejících volbách velkou šanci. Také před dvaceti lety se tehdejší republikánský kandidát Pete Wilson v Kalifornii vyhraňoval proti imigraci a v tomto státě uspěl. Kalifornie má přitom zhruba stejnou demografii jako celé Spojené státy. Republikáni se prostě musejí přestat cítit trapně kvůli tomu, že je volí bílí Američané. Potřebují jen získat ještě další bílé voliče a pak se všechno samo vyřeší,“ podotkla Coulterová a na závěr svého vystoupení citovala Ronalda Reagana. „Jak Reagan říkal, americkému lidu můžete vždycky důvěřovat. Já také věřím, že Američané nakonec ve většině věcí učiní správné rozhodnutí.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…