Na Ukrajině jsou potřeba co nejdříve svobodné volby, shodli se Zeman a Blair

08.03.2014 19:45 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman přijal v sobotu na zámku v Lánech bývalého britského premiéra Tonyho Blaira. Oplácí mu tak setkání z Londýna, které se odehrálo před dvěma lety. Blair se zúčastnil odpoledne v Praze fóra zaměřeného zejména na ekonomiku.

Na Ukrajině jsou potřeba co nejdříve svobodné volby, shodli se Zeman a Blair
Foto: archiv
Popisek: Prezident Miloš Zeman a bývalý britský premiér Tony Blair

Setkání českého prezidenta a bývalého britského ministerského předsedy začalo v 19:15. Tony Blair se nejprve zapsal do pamětní knihy zámku v Lánech a převzal dary od prezidenta Miloše Zemana. Dostal anglické vydání známé knihy Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška a několik CD s hudbou rozličných žánrů v podání českých kytaristů. Hra na kytaru prý totiž patří mezi Blairovy záliby. Poté se oba odebrali přibližně na hodinu do soukromí, kde chtěli například prodiskutovat vyhrocené události na Ukrajině a situaci v Evropské unii.

"Oba dva se shodli v tom, že EU potřebuje silné vedení, protože jedině silné vedení může zajistit úspěšnost integračního procesu, a dále na tom, že pokud jde o situaci na Ukrajině, je zapotřebí podporovat proces svobodných voleb v co nejkratší době spojený s federalizací a decentralizací Ukrajin," uvedl tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Oba politici se spolu setkali již před dvěma lety u příležitosti zahájení olympijských her v Londýně. Hovořili tehdy mimo jiné o Zemanově předvolební kampani, když kandidoval na prezidenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: pan

Kde berete jistotu, že většina občanů ČR chce EURO?

Tvrdit, že jsme se k tomu zavázali při vstupu není argument, od té doby se toho přeci dost změnilo. A já třeba nevidím v přijetí žádný přínos pro obyčejné lidi, jako jsem třeba já. Můžete mi vysvětlit, co mi přinese? Zvýší se tím třeba má mzda nebo zlevní se ceny bydlení, potravin, služeb? Podle mě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Československo dostalo od Německa 0,09 % reparací. Dohody, o kterých se mlčí

13:00 Československo dostalo od Německa 0,09 % reparací. Dohody, o kterých se mlčí

Uplynulo 80 let od začátku Postupimské konference. Politilog, předseda Klubu zastupitelů SPD v zastu…