Na Ukrajině se běžně krade a vraždí. A tohle si chcete pustit do Evropy? Tomio Okamura obsáhle popsal, co všechno nás prý čeká

28. 12. 2014 20:34

Šéf hnutí Úsvit Tomio Okamura se v rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz rozhodl čtenářům vysvětlit, proč jeho hnutí za současné situace nepodporuje smlouvu o přidružení Ukrajiny k EU. Obává se mimo jiné toho, že už jen zrušení vízové povinnosti mezi ČR a Ukrajinou by znamenalo migraci statisíců lidí, což by v případě naší země vedlo nejméně k sociální destabilizaci Česka. Okamura se také obává nárůstu kriminality.

Na Ukrajině se běžně krade a vraždí. A tohle si chcete pustit do Evropy? Tomio Okamura obsáhle popsal, co všechno nás prý čeká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

„Umí si kdokoliv zodpovědný představit, že by se Ukrajina, tak jak ji dlouhodobě známe, stala součástí Evropské unie? Že by se o ni rozšířila nejen zóna volného obchodu, ale také volného pohybu? Umí si někdo představit, jak by to otřáslo naším pracovním trhem?“ klade si Okamura nepříjemné otázky a vzápětí si na ně odpovídá. „Už jen zrušení víz by mělo za následek migraci statisíců či spíše milionů lidí, neřkuli volný pohyb osob. A to se vším, co s tím souvisí, včetně následné kriminality,“ obává se.

Celý text Tomio Okamury najdete zde.

Předpokládá, že Česká republika, jako jedna z ekonomicky nejvyspělejších slovanských zemí a zároveň geograficky nejbližší Západu, by dostala podle všeho největší imigrační zásah, který by s velkou pravděpodobností vyústil minimálně v sociální destabilizaci naší desetimilionové země.

Upozorňuje, že přijetí asociační dohody je v prvé řadě symbolický akt, který říká, že se má Ukrajina v budoucnu stát součástí Evropské unie. Jenže Ukrajina je také země, která je rozvrácená ekonomicky, politicky i morálně. „Nepokrytě se tu krade a vraždí. Podvádí se i na nejvyšší státní úrovni, poslanci tu jsou biti a není jim umožněno demokraticky hlasovat,“ upozornil Tomio Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

11:22 Na*raný Okamura vyslovil skandální nařčení. Pak ho ČT ustřihla a pustila Kalouska

Na ČT běžel tiskový brífink SPD vzhledem k dnešnímu hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Ještě před…