Střední školy Kraje Vysočina přes svoji různorodou oborovou nabídku nabízí svým žákům výuku cizích jazyků, která je převážně vyučována plně aprobovanými pedagogickými pracovníky. Zejména na gymnáziích, obchodních akademiích, hotelových školách jsou v rámci povinných předmětů vyučovány dva cizí jazyky, z nichž největší zájem mezi žáky je o anglický jazyk a o německý jazyk.
"Přestože je o německý jazyk pouze poloviční zájem než o anglický jazyk, má v kraji Vysočina německý jazyk dobré předpoklady ke svému uplatnění díky celé řadě firem, jejichž kapitál je spojen s německým či rakouským vlastníkem,“ upozorňuje Jana Fialová.
V Kraji Vysočina jsou střední školy, které nabízí možnost kombinace s výukou francouzského jazyka (asi 6 procent zájem žáků SŠ) a ruského jazyka (asi 5 procent zájem žáků). Trend posledních let napovídá, že o německý jazyk a francouzský jazyk je ze strany žáků stálý a nebo spíše mírně klesající zájem. Naopak o ruský jazyk zaznamenává mírný nárůst.
V Kraji Vysočina nalezneme však i školy, které nabízí výuku španělského jazyka, italského jazyka a latinského jazyka. Výuka latinského jazyka je výhradně záležitostí středních zdravotnických škol, a taktéž některá gymnázia nabízí svým žákům tuto možnost.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan