Na děti zemřelých horníků už se vybralo sto tisíc

22.12.2018 13:11

Spolek Svatá Barbora již na svém kontě zřízeném pro pomoc sirotkům po zesnulých hornících v dole ČSM na Karvinsku nashromáždil již 100 tisíc korun. Píše to server Novinky.cz.

Na děti zemřelých horníků už se vybralo sto tisíc
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever
reklama

Podle předsedkyně výboru spolku Moniky Němcové přišly peníze již asi od 80 dárců, většinou věnují od 200 do 5000 korun. Spolek může podporovat právě jen hornické sirotky, podle Němcové půjde o minimálně deset dětí. Lidé mohou peníze posílat na účet spolku 1657156389/0800 s variabilním symbolem 20122018, který odpovídá datu neštěstí.

Dále mohou také lidé přispívat na účet Nadace OKD, který byl zřízen ve spolupráci s těžařskou společností OKD. „Výtěžek poputuje postiženým rodinám z důlního neštěstí na Dole ČSM Sever. Číslo účtu je 342342342/0800,” uvedl mluvčí firmy Ivo Čelechovský.

Původní text ZDE

Společnost také vyplatí peníze určené na podporu rodinám horníků, kteří při čtvrtečním neštěstí zemřeli. Nejprve dostanou okamžitou sociální výpomoc ve výši několika desítek tisíc korun, dále pak obdrží až 240 tisíc korun, jež OKD vyplatí na základě kolektivní smlouvy. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…