Na dnešní schůzce lídrů koalice bude asi dusno. Podívejte se, co v noci napsal Bělobrádek

12. 2. 2016 9:02

Poté, co předseda lidovců Pavel Bělobrádek včera uvedl, že jeho kolega z vlády, ministr obrany Martin Stropnický (ANO), by měl zvážit rezignaci kvůli svým výrokům ohledně unesených Čechů v Libanonu, strhla se mela.

Na dnešní schůzce lídrů koalice bude asi dusno. Podívejte se, co v noci napsal Bělobrádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Šéf ANO Andrej Babiš se svého ministra zastal a uvedl, že Bělobrádek by si takovéto nemístné výzvy měl odpustit a měl by se věnovat podpoře vědy. „Pan Bělobrádek by si měl propříště odpustit své nemístné výzvy k rezignaci. Měl by se spíše věnovat podpoře vědy a výzkumu, protože to by naší zemi prospělo víc než nesmyslné útoky na koaličního partnera,“ řekl Babiš. 

Bělobrádek následně večer zareagoval i na tato Babišova slova. „Musím se důrazně ohradit proti osobním a nepravdivým útokům ministra financí Andreje Babiše v souvislosti s mými slovy, že by ministr obrany Martin Stropnický měl zvážit vyvození politické odpovědnosti za svá veřejná vystupování v kauze Fajád,“ napsal Bělobrádek ve svém tiskovém prohlášení. A uvedl, že nejen že nevyzval ministra obrany k rezignaci, ale že není ani pravda, že by nedosáhl zvýšení výdajů na vědu, výzkum a inovace. 

„Nakonec chci konstatovat, že za kauzu Fajád nesou odpovědnost nominanti hnutí ANO. A to zejména za její více než nešťastné komentování ze strany ministra Stropnického. Ostré výroky Andreje Babiše tak beru jako snahu odvést pozornost od podstaty věci, kterou je politická odpovědnost jeho lidí a jeho samotného coby předsedy hnutí ANO v kauze Fajád. Taktika ‚vrtěti psem‘ však v žádném případě není na místě,“ uvedl v oficiálním tiskovém prohlášení. Na svém facebookovém profilu pak ještě jízlivě dodal: „Takže: Nic se nestalo. Chybu nikdo neudělal, natož my. Kdyžtak někdo jiný. My i občané chceme klid. Klid na práci. Zapomeňte, nechte nás makat! Příště radši ani nevyjádřit názor, který by mohl nechat stín pochybností na profících, kteří makají pro lid. Fajn, už budu poslušnej.“

Podle svých slov dostal pouze otázku a musel se rychle vyjádřit. „Já jsem dostal otázku, a teď jsem byl během tří sekund postaven do situace, jestli mám flagrantně lhát, nebo říci, že by měl ministr Stropnický zvážit rezignaci,“ podotkl.

Kvůli celé kauze se dnes lídři tří vládních stran sejdou. Schůzku svolal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s cílem, aby si politici vyříkali sporné věci osobně, a ne aby si vyřizovali vzkazy přes média.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…