Na exministra Chládka se vyvalila špína. Jeho někdejší asistentka se inspirovala kampaní MeToo a nyní promluvila

02.12.2017 8:55

Dnešní Lidové noviny přinesly zpověď bývalé asistentky exministra školství Marcela Chládka (ČSSD), jenž byl pátého června 2015 odvolán kvůli nevhodnému chování k podřízeným. A právě bývalá Chládkova asistentka vzpomíná na ponižování a urážky, jež zažila.

Na exministra Chládka se vyvalila špína. Jeho někdejší asistentka se inspirovala kampaní MeToo a nyní promluvila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr školství a tělovýchovy Marcel Chládek

Chládkovu bývalou asistentku podle jejích slov inspirovala kampaň MeToo, a to přesto, že ona sama sexuální obtěžování či násilí nezažívala. „Mě naštěstí nic tak hrozného nepotkalo, ale traumatický zážitek si ze spolupráce s panem Chládkem i tak odnáším. Psychické násilí a šikana na pracoviště také nepatří,“ řekla jasně žena, jež si přála zůstat v anonymitě. 

Vzpomíná například na to, jak musela ministrovi brát telefony o páteční noci či v neděli ráno, což mu přišlo zcela normální. Poukázala i na nadávky, jež od ministra Chládka zažívali zaměstnanci, rád je prý ponižoval a křičel před dalšími svědky. Ona sama si pamatuje, jak se sesypala a musela se hodinu schovat na toaletě. Pro Chládka pak vydržela pracovat jen měsíc a půl. 

Marcel Chládek sám o sobě říká, že byl přísný šéf. Šikanu podřízených však odmítá. Za dobu Chládkova působení ve funkci mělo opustit úřad devět žen, desátá si vzala neplacené volno. A Chládkův řidič si rovněž stěžoval, jak nevybíravě se dokáže ministr chovat. 

Tehdejší vrchní ředitelka kabinetu ministra Lucie Orgoníková však uvádí, že asistentky ministra pracovaly pod ní a jí osobně si žádná z nich nestěžovala. „Choval se jako člověk, který je v nějaké manažerské pozici. Takové chování jsem viděla i v soukromém sektoru, kde jsem pracovala,“ řekla pouze k Chládkovi Orgoníková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

14:12 „To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švih…