Na hranice nastupuje armáda. Pomůže policii s kontrolami na koronavirus

09.03.2020 21:41

Česká republika na hranice nasadí také armádu. Ta bude policistům pomáhat s náhodnými kontrolami. Vyplývá to z jednání pondělní vlády. Na deseti hraničních přechodech bude také možné odebírat vzorky pro testování na koronavirus.

Na hranice nastupuje armáda. Pomůže policii s kontrolami na koronavirus
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto
reklama

„Dohodli jsme se, že na deseti hraničních přechodech, které jsou v režimu kontrol, bude vybudováno zázemí, aby kontrola vzorků mohla proběhnout na místě. Dohodli jsme se na tom, že armáda vypomůže personálem, který pomůže s odběrem vzorků,“ uvedl podle serveru Novinky.cz ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Ministr obrany Lubomír Metnar za hnutí ANO dále připomněl, že kromě pomoci armády prostřednictvím zdravotnického personálu poskytne i prostředky na stavbu polních nemocnic. Na hraničních přechodech se použijí zdravotnické stany. Testovaní lidé budou muset vždy počkat na výsledek vyšetření. „Jestliže bude pozitivní, budou transportováni do příslušného zařízení a svěřeni do péče lékařů,“ dodal podle Novinky.cz Hamáček.

Od pondělí probíhají na deseti vybraných hraničních přechodech namátkové kontroly řidičů. Policisté, celníci a hasiči v rámci preventivních opatření proti šíření nového koronaviru měří přijíždějícím teplotu. Řidiči také dostávají informační letáky v několika jazycích, v češtině, němčině, angličtině a italštině s upozorněním, že pokud cestují z Itálie, mají povinnost ohlásit se praktickému lékaři. Ten jim nařídí karanténu.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…