Na policistu, který se stýkal s Rittigem, Nečasovou i Benešem, inspekce nic nenašla

06.06.2014 10:19

Stanislav Hájek byl policistou, který se zabýval odposlechy, stýkal se s lobbistou Ivo Rittigem i šéfem ČEZ Danielem Benešem. Bývalá šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová se jej na Benešův popud snažila prosadit do čela Útvaru zvláštních činností, který zajišťuje veškeré odposlechy nebo sledování podezřelých. Hájka proto vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ale nenašla proti němu žádné důkazy. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Na policistu, který se stýkal s Rittigem, Nečasovou i Benešem, inspekce nic nenašla
Foto: GIBS
Popisek: GIBS logo

Sama inspekce nechce o vyšetřování poskytnout žádné informace. Týdeník Respekt ale napsal, že GIBS se zajímala o Hájkovo působení u odposlechového útvaru kvůli podezření z úniku citlivých informací ve prospěch soukromých subjektů.

Ministr vnitra Milan Chovanec serveru řekl, že šetření neukázalo porušení zákona nebo pracovní povinnosti. „Já jsem se dotazoval pana Bílka (ředitel GIBS) ve vztahu k šetření, které probíhalo. Nebyly nalezeny žádné relevantní důkazy proti této osobě. Šetření tedy bylo uzavřeno s tím, že nebyly nalezeny žádné důvody k zahájení kárného ani trestního řízení vůči němu, tudíž zůstal na své pozici," uvedl Chovanec.

Policejní prezident Tomáš Tuhý uvedl, že se policie „v rámci vnitřních kontrolních mechanismů“ o Hájka zajímá a bude ji zajímat, do jaké míry byl či nebyl prověřován inspekcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…