Na pomoc rodinám padlých vojáků přišlo přes sedm milionů korun

16.08.2018 16:06 | Zprávy
autor: mp

Na pomoc rodinám českých vojáků zabitých při nedávném sebevražedném útoku v Afghánistánu lidé poslali již přes sedm milionů korun. ČTK to dnes řekl Jindřich Plescher z tiskového oddělení Ministerstva obrany.

Na pomoc rodinám padlých vojáků přišlo přes sedm milionů korun
Foto: Armáda ČR
Popisek: Vojáci se v Afghánistánu loučili s padlými spolubojovníky

Sbírku vyhlásil brzy po úmrtí vojáků Vojenský fond solidarity. „K dnešnímu dni je na kontě mimořádné sbírky 7 049 060 korun,“ uvedl Plescher. Zástupci fondu již dříve řekli, že do sbírky posílají peníze soukromé osoby, firmy, sportovní kluby, ale i vojáci samotní.

Peníze mohou lidé posílat do konce srpna na účet číslo 44665522/0800 s variabilním symbolem 918 nebo cestou dárcovské SMS na číslo 87777. Její znění zadají podle toho, jakou částku se rozhodnou věnovat, tedy buď DMS VFS 30, DMS VFS 60, nebo DMS VFS 90.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci

20:00 Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci

Blíží se velká obalová revoluce. Evropské nařízení PPWR začne být účinné od 12. srpna letošního roku…