Na pořádek v ústeckých ulicích dohlédnou nezaměstnaní

09.11.2014 15:19 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ústecké městské policii bude rok pomáhat dvacet dlouhodobě nezaměstnaných. Dělat budou takzvanou dohledovou službu. Jejich působení mezi strážníky zaplatí úřad práce, řekl zástupce ředitele Jan Novotný. Zaměří se především na dodržování pořádku ve městě.

Na pořádek v ústeckých ulicích dohlédnou nezaměstnaní
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Na úřadech práce mají napilno

Uchazeč o místo v dohledové službě musí splňovat přesná kritéria, mimo jiné musí být dlouhodobě nezaměstnaný. Městská policie má takových lidí zatím devět a hledá další. "Úřad práce nám vytipuje lidi. Na pohovoru se jich ptáme, zda o tu práci mají opravdu zájem, vysvětlujeme jim rizika, která na ně čekají a podle toho potom uchazeče vybíráme," řekl Novotný.

Vedení městské policie zvažuje, že dohledovou službu zaměří v budoucnu více na okolí škol

Dohledovou službu nasadili strážníci zatím do tří ze čtyř ústeckých obvodů. Zaměřuje se především na pořádek. "Jejich práce je shrnuta v přestupkovém zákoně. Dohlížejí hlavně na znečišťování veřejného prostranství, odhazování nedopalků nebo například na to, aby se nekouřilo v okolí škol, případně aby mezi dětmi nebyla šikana," řekl Novotný. V případě, že dohledová služba zaznamená přestupek, nahlásí ho strážníkům a ti ho potom řeší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za nejosudovějších okolností.“ Tehdy se podle Zbořila poučí ti, co plivou na Babiše

10:05 „Za nejosudovějších okolností.“ Tehdy se podle Zbořila poučí ti, co plivou na Babiše

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nechávají se unést k osobním útokům a nenávistné zuřivosti bez ohledu na to,…