Na poslední chvíli byla zastavena velká mezinárodní akce islámských teroristů. Toto všechno v Evropě chystali

12.11.2015 21:13

V Evropě došlo k jednomu z největších policejních zátahů vůbec. Britský protiteroristický útvar zatkl čtyři osoby podezřelé z přípravy únosu diplomatů. Cílem údajných členů teroristické organizace Rawti Shax bylo osvobodit Mullaha Krekara, muslimského radikála a zakladatele jedné ze současných teroristických organizací bojujících spolu s Islámským státem. Informuje The Daily Mail.

Na poslední chvíli byla zastavena velká mezinárodní akce islámských teroristů. Toto všechno v Evropě chystali
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Protiislámské a protiuprchlické cvičení

Italské protiteroristické jednotky podnikly zátah na evropskou síť islámských extremistů. Šéf jednotky Giuseppe Governale to označil za „nejdůležitější mezinárodní policejní operaci v Evropě za posledních 20 let“.

Ve stejnou chvíli došlo k zatčení čtyř osob podezřelých z přípravy únosu za účelem osvobození muslimského kazatele Namuddina Ahmada Faraje, známého jako Mullaha Krekara. Toho USA i OSN označily za teroristu a je zakladatelem organizace Ansar al-Islam, která v současnosti bojuje na území Sýrie společně s Islámským státem.

Krekar je v současnosti v norském vězení, předtím však založil organizaci Rawti Shax. Jde o muslimskou teroristickou organizaci působící v celé Evropě, jejímž jedním z cílů je rekrutovat nové členy a posílat je do bojů v Sýrii.

Celý text zde

Policii se tak po pětiletém vyšetřování aktivit jeho hnutí podařilo konečně dosáhnout výsledků. Byly vydány zatykače na 17 lidí napříč celou Evropou, 13 z nich již bylo zatčeno. Jsou obviněni z mezinárodního terorismu.

Italský státní zástupce Giancarlo Capaldo uvedl: „Skupina radikalizovala lidi, aby je mohla jako bojovníky džihádu poslat do Iráku a Sýrie za účelem vytvoření Islámského chalífátu v iráckém Kurdistánu.“

Giovanni Governale z italského policejního útvaru pro zvláštní operace řekl médiím, že se jim podařilo rozbít buňky v Itálii, Británii, Norsku, Finsku, Švýcarsku a Německu. Vyšetřovatelé věří, že většinu operace organizoval sám Krekar z vězení.

Krekar je znám tím, že veřejně odsouhlasil útoky na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo či vyzýval veřejnost k zabití kurdského imigranta v Norsku, kde sám žije od roku 1991.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

14:07 Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzl…