Na rakouských a německých školách prý řádí agresivní muslimští migranti. Úřady jsou bezmocné

06.02.2018 12:45

Levicoví aktivisté a jejich kolegové z migračních neziskovek tvrdí, že příchod migrantů nepředstavuje žádný problém a Česká republika na tom může jenom vydělat. Zkušenosti z rakouských a německých škol však hovoří o pravém opaku.

Na rakouských a německých školách prý řádí agresivní muslimští migranti. Úřady jsou bezmocné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Student a vysvědčení, ilustrační foto
reklama

Dlouhé měsíce se hovoří o nárůstu kriminality v konkrétních oblastech Německa, Švédska či Rakouska, kam od začátku migrační krize přišly stovky tisíc migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky. O něco méně se v médiích probírají problémy, které přinášejí migranti s naprosto odlišnými zvyklostmi a hodnotami ve vzdělávacích institucích. Zejména v rakouských a německých školách se učitelé setkávají s údajným „kulturním obohacením“ až příliš často.

Aspoň to tvrdí rakouský internetový server Wochenblick. „V poslední době přibývá agresivního chování či přímo násilných aktů, jejichž terčem se stávají přímo učitelé, a zejména učitelky. Nejhorší situace v tomto ohledu panuje ve větších městech, ale již se podobné případy objevují také ve venkovských oblastech,“ píše server a cituje konkrétní nejmenovanou učitelku, která se stala obětí jednoho z migrantských excesů.

Jedna z nich uvádí, že ji agresor táhl za vlasy k zemi. Další vypovídá, že jí mladý migrant zlomil dva prsty. Jiné učitelce vyhrožoval otec žáka a později byla rozlíceným otcem fyzicky napadena. Obdobné zkušenosti má také otec napadené učitelky. „Došlo na slovní výhrůžky i fyzické napadení. Bylo to opravdu velmi divoké,“ cituje server nejmenovaného muže z Kolína nad Rýnem a dodává, že vyhrožování ze strany dětí přistěhovalců je na mnoha školách na denním pořádku.

„Vedle vyhrožování čelí učitelé ve třídách provokacím, sprostým urážkám, záměrnému řvaní a dalšímu narušování výuky. Nejhorší na celé věci je, že učitelé často nemají zastání u vedení školy ani na úřadech. Nikdo z ředitelů škol či úředníků nechce porušit tabu politické korektnosti a postavit se proti nepravostem, které přicházejí od malých muslimských přistěhovalců a jejich rodičů. „Zřídkakdy podniknou úřady proti šikaně muslimskými žáky nějaké konkrétní kroky.“

Jak konstatuje server Wochenblick, pomoci se učitelé nedočkají ani od policistů. „V neposlední řadě se učitelé bojí o této problematice veřejně hovořit. Mají strach, že by byli označeni za rasisty. Otevření hranic muslimským migrantům způsobilo problémy v mnoha oblastech a školství mezi ně rozhodně patří. Alarmující situace obvykle politici a úřady přehlížejí a přispívají tak jejím dalšímu vyhrocování,“ tvrdí Wochenblick.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

14:11 Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

V první hodině Otázek Václava Moravce ve studiu České televize se sešli vicepremiér za ANO Karel Hav…