Na sjezdu ČSSD mám slušné šance, soudí Dienstbier. Sobotka ho podpořil

02.02.2013 9:27

Sociální demokraty zanedlouho čeká stranický sjezd v Ostravě. Postaví se proti sobě příznivci budoucího prezidenta Miloše Zemana (SPOZ) a jeho kritici? Nejhlasitějším kritikem příštího prvního muže republiky je senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, který věří, že má slušné šance na obhajobu místopředsednického postu. Předseda strany Bohuslav Sobotka zdůrazňuje, že ČSSD je suverénní stranou, kterou Zeman neovlivní, a to ani když na sjezd dorazí jako host.

Na sjezdu ČSSD mám slušné šance, soudí Dienstbier. Sobotka ho podpořil
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

Neúspěšný prezidentský kandidát a senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) věří, že má na nadcházejícím stranickém sjezdu slušné šance na obhajobu svého místopředsednického postu. Sociálně demokratičtí příznivci budoucího prezidenta Miloše Zemana (SPOZ) přitom Dienstbierovi nemohou zapomenout, že se proti vítězi voleb vymezoval i před druhým kolem volby. Senátor, který místo objíždění stranických buněk, věnoval své síly prezidentské volbě, přesto nehází flintu do žita. Informuje o tom sobotní MF Dnes.

Dienstbier je investicí do budoucna

„Předpokládám, že mé šance na znovuzvolení, stejně jako u Lubomíra Zaorálka, jsou velmi slušné, ale na sjezdu nemá nikdo nic jisté,“ odpověděl včera Dienstbier. Místopředseda ČSSD a sněmovny Lubomír Zaorálek je dalším ze sociálně demokratických politiků, který před zvolením Zemana prezidentem varoval.

Předseda strany Bohuslav Sobotka zdůraznil, že je ČSSD suverénní stranou, kterou nikdo zvenčí neovlivňuje. A Dienstbiera podporuje. „Kandidatura Dienstbiera na prezidenta je pro stranu investicí do budoucna,“ řekl Sobotka.

O vedoucí posty ve straně ale usilují i příznivci nově zvoleného prezidenta. Do užšího vedení strany by se mohl dostat např. děčínský poslanec Jaroslav Foldyna, který Zemana v cestě na Hrad podporoval již před prvním kolem. Navzdory faktu, že ČSSD měla vlastního stranického kandidáta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…