Na světě je další termín, kdy by měl být pražský tunel Blanka uveden do provozu

08.04.2015 13:59

Pražský tunel Blanka by mohl být uveden do zkušebního provozu letos 15. září. Jde o předběžný termín, na němž se dnes v rámci kontrolního dne v Blance dohodli dodavatelé s městem. ČTK to řekl mluvčí Inženýringu dopravních staveb (IDS) Pavel Kočiš a potvrdily to dva na sobě nezávislé zdroje. Otevření tunelu se už několikrát odkládalo. Naposledy je město plánovalo na jaro letošního roku, což ale znemožnily problémy s kabely poničenými vodou. Stavba tunelu vyjde Prahu na asi 37 miliard korun.

Na světě je další termín, kdy by měl být pražský tunel Blanka uveden do provozu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelu Blanka
reklama

Termín otevření by se podle IDS, která je dozorem stavby, mohl ještě zkrátit. "Na žádost náměstka primátora Petra Dolínka generální ředitel IDS Bohumil Kvasnička přislíbil, že udělá vše proto, aby se tunelový komplex Blanka mohl uvést do zkušebního provozu již 20. srpna," sdělil ČTK Kočiš.

Datum zprovoznění je zatím předběžné, podle Kočiše bude například záležet na tom, jak rychle se podaří provést zkoušky nových kabelů a jak rychle se podaří dílo předat.

Další kontrolní den má být za dva týdny

Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) přišly s návrhem termínu dodavatelské firmy. "My nemáme termín, pouze reflektujeme termíny, které nám dali dodavatelé," řekl Dolínek. Město prý nyní bude na dodržení termínu dohlížet. Další kontrolní den v tunelu Blanka by se měl uskutečnit za 14 dní.

Kdo zaplatí výměnu poničených kabelů, se budou strany domlouvat až po otevření tunelu – náklady na výměnu se budou řešit na základě původní smlouvy, sporné částky arbitráží.

K memorandu ohledně výměny kabelů se připojily další dvě firmy

Vedení Prahy a firma ČKD Praha DIZ po několika týdnech neshod v pátek podepsaly memorandum kvůli výměně poničených kabelů. K memorandu se dnes podle Kočiše připojily také firmy Metrostav a IDS.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Stavbu zahájila radnice, kterou tehdy vedl primátor Pavel Bém (ODS). Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…