Na tohle jsem alergický. Prohlašuji na svou čest a zdraví mých dětí. Andrej Babiš vysvětloval udavačský web a velmi se přitom rozčílil

7. 1. 2017 14:55

Na tohle jsem alergický! Já nelžu! Andrej Babiš (ANO) se velmi rozčílil, když mu server bulvárního deníku Blesk připomněl, jak to bylo s „udavačským webem“ k EET. Když ve středu dostal hodinu času v České televizi, tvrdil mimo jiné, že o anonymním webu na udávání k EET absolutně nic nevěděl, jenže server vytáhl jednu SMS zprávu starou pár týdnů.

Na tohle jsem alergický. Prohlašuji na svou čest a zdraví mých dětí. Andrej Babiš vysvětloval udavačský web a velmi se přitom rozčílil
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš v Jablonci
reklama

Majitel Agrofertu, předseda hnutí ANO a šéf státní kasy ještě před pár dny vytrvale opakoval, že vůbec nic nevěděl o webu, na němž bylo možné anonymně nahlásit nevydání účtenky v restauraci. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek v tom svého šéfa podpořil, když k tématu o pár hodin později dodal, že si web vymyslel nějaký horlivý úředník.   

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) však na sociální síti Facebook napsal, že z vlastní zkušenosti ministra ví, že Babiš o „udavačském webu“ musel vědět. A nejen to, ví prý dokonce, že web vznikl na přímý pokyn ministra Babiše.

Ačkoli stávající šéf státní kasy přiznává, že o „udavačském webu“ k EET věděl, z čehož ho usvědčuje SMS zaslaná serveru bulvárního deníku 8. prosince, důrazně odmítá, že by vznik udavačského webu nařídil.   

„Dobře, možná jsem o něm věděl, ale nikdy jsem ho předtím neviděl, a hlavně jsem nevěděl, že byl anonymní. ... Ale zpochybňuji to, že jsem o něm věděl od začátku. Já jsem se o něm dozvěděl, ale nebyl jsem při tom, když ho někdo inicioval, jak o tom lže Kalousek. Vy mě stavíte do role, že já jsem ho navrhl, že jsem to inicioval, ale já o tom nevěděl v průběhu prosince. Dobře, fajn, tak osmého prosince, já si to nepamatuju, kdy to bylo, ale určitě jsem nebyl ten, kdo ho inicioval, a nevěděl jsem o něm od začátku,“ bránil se stávající šéf státní kasy.

„Já jsem ten formulář zrušil a mohu prohlásit na svou čest a na zdraví mých dětí, že jsem o něm nevěděl, neinicioval jsem to, že to udělali úředníci. a je to úplně podružná věc. Já už jsem měl toho plné brejle, protože to byl od rána do večera udavačský web. Já jsem si to ani neuvědomil, posílám denně sto nebo 200 SMS a určitě to byla nějaká SMS přeposlaná z Finanční správy, určitě jsem ji ani já nepsal. Takže mi nepodsouvejte, že lžu, na to jsem alergický. Já nelžu!“ zuřil dál Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

7:52 Nás chtěli vyhladit! Foldyna nad hroby: Evropan? Jsem Čech

„Objektivně, podle čísel, přece všichni dobře víte, a ví to i ti křiklouni za zdí, že dvacet milion…