Na životní úroveň Čechů se dotáhli Slováci. Poláci jsou na tom ještě lépe

13.12.2014 8:59

Česko bylo po dlouhou dobu nejbohatší zemí střední Evropy. Podle zjištění Eurostatu svou pozici posledních dvacet pět let pomalu ztrácí. Nyní Čechy v životní úrovni přeskočili Poláci a Slováci se už dotáhli na naši úroveň.

Na životní úroveň Čechů se dotáhli Slováci. Poláci jsou na tom ještě lépe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Podle posledního žebříčku Eurostatu Poláci, alespoň podle indexu životní úrovně, Čechy přeskočili. Slováci, kteří v roce 1992 opustili společný stát a mnozí kvitovali, že na ně Češi nebudou doplácet, nás nyní v životní úrovni dostihli.

Žebříček „Aktuální individuální spotřeby podle parity kupní síly“ za rok 2013, který Eurostat zveřejnil v minulých dnech, staví Poláky se 75 procenty unijního průměru na 20. místo, a je to o jednu příčku výše, než jsou Češi se 74 procenty a Slováci rovněž se 74 procenty. Žebříček vedou Lucembursko a Německo a na posledním místě v Evropské unii se opět ocitli Bulhaři.

Polsko prý velice získalo v krizových letech, kdy jeho ekonomika jako jediná v EU nepoklesla. Také díky tomu, že stát napumpoval do hospodářství peníze z velkého „stimulačního balíku“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…