Náčelník je kret*n, ozval se sledovaný expert. V ruské armádě to houstne

05.01.2023 18:31 | Ze sítí

Ruští vojáci mají držet příměří od pátečních 12 hodin do sobotní půlnoci moskevského času. Nařídil jim to ruský prezident Vladimir Putin, aby umožnil pravoslavným věřícím účast na vánočních bohoslužbách. Reagoval tak na výzvu hlavy pravoslavné církve, patriarchy Kirilla. Ukrajinci však hovoří o pokrytectví.

Náčelník je kret*n, ozval se sledovaný expert. V ruské armádě to houstne
Foto: Repro kremli.ru
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin promlouvá k zasedání rady ministerstva obrany

Podle tiskového prohlášení, které citovala agentura TASS, ruský prezident na základě výzvy patriarchy Kirilla pověřil ministra obrany Ruské federace, aby zavedl příměří podél celé linie kontaktu mezi bojujícími stranami na Ukrajině od 12.00 6. ledna do půlnoci 7. ledna letošního roku.

Vladimir Putin tak chce umožnit velkému množství občanů hlásících se k pravoslaví, aby se mohli zúčastnit na Štědrý den bohoslužeb (pravoslavná církev totiž slaví Vánoce 7. ledna).

Ukrajinský prezidentský poradce Mychajlo Podoljak však reagoval slovy o pokrytectví. Ukrajina podle něj neútočí na cizí území a nezabíjí civilisty jako Ruská federace. „Ruská federace musí opustit okupovaná území. Jedině tak bude ‚dočasné příměří‘. Pokrytectví si nechte pro sebe,“ poznamenal. Ukrajina přitom navrhovala stažení ruských jednotek již před 25. prosincem, to Rusko odmítlo. Navíc i na Štědrý den (24. prosince) ostřelovalo ukrajinská města.

V Rusku také narůstá napětí kvůli vojenským neúspěchům na ukrajinských frontách. Bývalý vůdce proruských separatistů a někdejší spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina Igor Girkin označil náčelníka ruského generálního štábu Valerije Gerasimova za kreténa. Video zveřejnil Girkin na sociální síti Telegram, k vidění je však i na Twitteru.

Girkin patří k nejotevřenějším komentátorům na ruské straně, neváhá upozorňovat na selhání vojsk na Ukrajině s vojáckou ostrostí i břitkým humorem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

4:37 „Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

Světu je Západ lhostejný. Je to vidět jak na sdružení BRICS, tak na stavu klesající migrace, pro kte…