Náčelník je kret*n, ozval se sledovaný expert. V ruské armádě to houstne

05.01.2023 18:31 | Ze sítí
autor: vef

Ruští vojáci mají držet příměří od pátečních 12 hodin do sobotní půlnoci moskevského času. Nařídil jim to ruský prezident Vladimir Putin, aby umožnil pravoslavným věřícím účast na vánočních bohoslužbách. Reagoval tak na výzvu hlavy pravoslavné církve, patriarchy Kirilla. Ukrajinci však hovoří o pokrytectví.

Náčelník je kret*n, ozval se sledovaný expert. V ruské armádě to houstne
Foto: Repro kremli.ru
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin promlouvá k zasedání rady ministerstva obrany

Podle tiskového prohlášení, které citovala agentura TASS, ruský prezident na základě výzvy patriarchy Kirilla pověřil ministra obrany Ruské federace, aby zavedl příměří podél celé linie kontaktu mezi bojujícími stranami na Ukrajině od 12.00 6. ledna do půlnoci 7. ledna letošního roku.

Vladimir Putin tak chce umožnit velkému množství občanů hlásících se k pravoslaví, aby se mohli zúčastnit na Štědrý den bohoslužeb (pravoslavná církev totiž slaví Vánoce 7. ledna).

Ukrajinský prezidentský poradce Mychajlo Podoljak však reagoval slovy o pokrytectví. Ukrajina podle něj neútočí na cizí území a nezabíjí civilisty jako Ruská federace. „Ruská federace musí opustit okupovaná území. Jedině tak bude ‚dočasné příměří‘. Pokrytectví si nechte pro sebe,“ poznamenal. Ukrajina přitom navrhovala stažení ruských jednotek již před 25. prosincem, to Rusko odmítlo. Navíc i na Štědrý den (24. prosince) ostřelovalo ukrajinská města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…