Nacistická svině, napsali švédští levičáci na dveře a pak útočili. Oběťmi i Slováci

18.05.2016 6:20

Osm levicových radikálů stanulo před okresním soudem ve švédském hlavním městě Stockholmu pro sérii násilných útoků. Další muž skončil před soudem, jelikož bodl stoupence nacismu. Oběťmi útoku ve Stockholmu se stali dva Slováci.

Nacistická svině, napsali švédští levičáci na dveře a pak útočili. Oběťmi i Slováci
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

Levicoví radikálové stojí před stockholmským okresním soudem pro přípravu a následné uskutečnění série násilných útoků. Extremisté používali k útokům improvizované zbraně v podobě střepů z láhví či květináčů. „Jeden z útoků byl namířen proti dvěma slovenským pracovníkům na demonstraci v centru Stockholmu v roce 2013. Devatenáctiletý mladík, který hraje důležitou roli v levicovém hnutí Revoluční fronta, se údajně dopustil dalších trestných činů po celém Švédsku,“ píše server švédského rádia Sveriges Radio.

Celý text v angličtině najdete zde.

Extremisté dali najevo své záměry i tím, že některým lidem na dveře napsali „nacistická svině“. Jeden z radikálů dovedl svůj čin ještě dál. Je souzen v odděleném procesu pro pokus o vraždu – bodl do břicha stoupence extremistického Nacistického švédského hnutí odporu. Sluší se však připomenout, že sedm členů tohoto hnutí je souzeno za násilné akce na demonstracích v prosinci 2015 a tři z neonacistů jsou již odsouzeni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…