Nacistické vydírací praktiky hradčanského alkoholika. Zámecký pán Berwid Buquoy už odhodil všechny zábrany

26.10.2016 18:14

Český a německý politolog a historik Jan Berwid-Buquoy se tvrdě pustil do prezidenta Miloše Zemana. Nebral si servítky a konstatoval, že u nás současná hlava státu nastoluje alkoholický komunismus. Využívá k tomu prý i „idiotského zostuzení“ Ferdinanda Peroutky.

Nacistické vydírací praktiky hradčanského alkoholika. Zámecký pán Berwid Buquoy už odhodil všechny zábrany
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

„Čeští komunisté a vedení KSČM zatím nikomu nevyhrožovali (na rozdíl od Zemana), že kdo se setká s dalajlámou, musí počítat s odvetnými opatřeními. KSČM si vede svoji nezávislou politiku, na Peking se neohlíží a dalo by se říci, „blbne si sama pro sebe“. To se o prezidentovi republiky říci nedá. Ten blbne v rytmu komunistické ideologie Pekingu. Jakmile jsou čínští komunisté proti dalajlámovi, je proti němu hlava našeho státu také. Kdyby bylo pekingské komunistické vedení pro dalajlámu, byl by pro něho hradčanský alkoholik rovněž. Zeman připomíná svými politicko-společenskými postoji Beneše a Gottwalda v letech 1945–1948. Snad máme to štěstí, že s námi veliká Čínská lidová republika nesousedí,“ zahájil svou tvrdou kritiku Miloše Zemana zámecký pán, jenž získal v restituci po předcích barokní zámek Tábor-Měšice.

Celý komentář naleznete zde.

Po tom, co prý přestávají vycházet útoky na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) a neuspěl ani v kritice Ferdinanda Peroutky, hledal si prý Zeman další oběti jinde. „Soud ho právem odsoudil za idiotské zostouzení vynikajícího protikomunistického žurnalisty Ferdinanda Peroutky, našel si hradčanský alkoholik jinou oběť. Stal se jí jistý Jiří Brady,“ píše dál zámecký pán.

V útocích prý Zemanovi pomáhá i jeho mluvčí Jiří Ovčáček, u něhož se autorovi zdá, že on je vlastně tím skutečným prezidentem a Zeman jeho mluvčím. Tak či tak se prý současný prezident uchýlil k praktikám z dob nacismu a komunismu, kdy mocipáni tlačili na některé občany vydíráním. Pokud s námi nebudete spolupracovat, odskáče to vaše rodina.

Brady od 50. let minulého století v Kanadě podniká. Možná i proto by mohl být proti srsti komunistickým mocipánům. Úspěšné podnikatele nemají v lásce. V minulosti se komunisté vymezovali i proti Židům. Stalin nejednou pátral po židovském spiknutí proti své osobě. Pan Brady je Žid, a možná i proto není po chuti čínským komunistům.

„Nevím, zdali by bylo namístě podezírat hlavu státu ze skrytého antisemitismu (ačkoli u něho jsem již připraven na všechno), ale nesmíme zapomínat na prohlášení bývalého čínského předsedy vlády Čou En-laje o tzv. rozpínání amerického židovského kapitálu, podotýká Jan Berwid-Buquoy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juncker dostal v debatě „čočku“. „To není fér," protestoval Pospíšil

21:23 Juncker dostal v debatě „čočku“. „To není fér," protestoval Pospíšil

Volby do Evropského parlamentu jsou dveřmi a server TN.cz se rozhodl otevřít politickou arénu, ve kt…