Nad výzvou akademiků k volbám: Ti největší hlupáci často mají spoustu titulů

29.09.2025 22:21 | Monitoring

Místopředseda Trikolory Petr Štěpánek reagoval na prohlášení více než padesátky profesorů a akademiků, kteří před volbami vyzvali občany, aby se rozhodovali podle ověřených faktů, kvalitní žurnalistiky, a varovali před populismem a ruskou hrozbou. Štěpánek označil signatáře za samozvané politické kazatele, jejichž jediným poselstvím podle něj je: „Volte vládní strany, nevolte opozici.“

Nad výzvou akademiků k volbám: Ti největší hlupáci často mají spoustu titulů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Desítky vysokoškolských profesorů a akademiků sepsaly společné prohlášení k blížícím se parlamentním volbám. Vyzvali v něm občany, aby při svém rozhodování vycházeli z ověřených faktů, kvalitní žurnalistiky a historické zkušenosti. Varovali před populisty, falešnými mírotvůrci a lživými projevy na sociálních sítích.

Petr Štěpánek, první místopředseda Trikolory, na tento dopis reaguje s ostrou kritikou. „Tihle samozvaní političtí kazatelé, opentlení spoustou titulů před i za svými jmény, sepsali prohlášení, v němž se za spoustou slov skrývá jediný vzkaz: volte vládní strany, nevolte opozici!“ uvádí ve svém komentáři pro Deník To.

Podle něj akademici žijí mimo realitu běžných lidí. „Páni akademici zřejmě žijí v úplně jiné zemi než my, obyčejní smrtelníci. Nevidí či přehlížejí společenský marast, do kterého nás zavlekla Fialova vládní garnitura. Nevidí katastrofální výsledky jejího vládnutí, přehlížejí všechny její militaristické úlety, jež hrozí zavléci nás do třetí světové války. Nevidí, že Fiala, Rakušan a spol. oprášili všemožné totalitní praktiky. Ignorují korupční kauzy současných mocipánů, dozimetristy počínaje, kampeličkáři pokračuje a bitcoinisty konče,“ pokračuje Štěpánek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…