Nadávky Babišovi za očkování? Tak takto je to ve Francii

18.01.2021 11:02

V České republice očkování proti nemoci covid-19 drhne, ale pořád to není tak příšerné jako ve Francii. V rychlosti očkování je někdejší koloniální velmoc nejhorší na světě. Proč? Vláda prezidenta Emmanuela Macrona prý udělala jednu velkou chybu už na začátku. A pak udělala další. A pak ještě jednu. Až 60 milionů dávek od firmy Pfizer prý může ve Francii skončit v koši.

Nadávky Babišovi za očkování? Tak takto je to ve Francii
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.
reklama

Od 27. prosince bylo ve Francii, v zemi stávek, demonstrací, odborů, ale také v zemi Napoleona Bonaparta a dnes Emmanuela Macrona naočkováno jen 516 osob. Agentura Bloomberg, která sleduje rychlost očkování v jednotlivých zemích světa, proto Francii zařadila na poslední místo žebříčku. Dokonce ani Česko, které si v rychlosti očkování nepočíná nijak slavně, na tom není tak zle.

Anketa

Mělo by být Lukašenkovu Bělorusku odňato pořádání letošního hokejového mistrovství světa ?

14%
86%
hlasovalo: 8401 lidí

Server Roklen.cz si položil otázku, kde vlastně udělala vláda prezidenta Macrona chybu.

Zdá se, že základní chybu udělala francouzská vláda ve chvíli, kdy se rozhodla upřednostnit dodávky vakcíny od francouzské společnosti Sanofi. Problém však je, že zatímco vakcíny společnosti Pfizer či Moderna už jsou k dispozici, vakcína od firmy Sanofi se zdá být v nedohlednu. Má být k dispozici až koncem roku 2021.

„Realizaci brzdí i fakt, že má být očkování poskytováno praktickými lékaři. Nejsou zřizována žádná hromadná vakcinační centra jako v Německu či Izraeli. A aby to nebylo tak jednoduché, byla zavedena zdlouhavá procedura pro získání informovaného souhlasu, která trvá zhruba 5 až 6 dní. Lidé musí nejprve navštívit praktického lékaře, který jim tři čtvrtě hodiny a někdy až hodinu vykládá o všech aspektech a možných následcích vakcíny, a pak mají čtyři dny na to, aby svůj souhlas odvolali,“ napsal server.

Francie prý navíc nezvládá uchovávat vakcíny od firmy Pfizer v chladu mínus 70 stupňů Celsia, což je u této vakcíny nezbytné. Až 30 procent z dodaných 200 milionů dávek tak může být znehodnoceno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…