Naděje pro Ukrajinu podle Ransdorfa: Podpora fašistických skupin slábne

21.06.2014 14:52

Na Ukrajině proběhly prezidentské volby, v nichž zvítězil Petro Porošenko a po složení slibu se ujal úřadu. Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz ale poukazuje na další výsledek těchto voleb, a to neúspěch profašistických skupin.

Naděje pro Ukrajinu podle Ransdorfa: Podpora fašistických skupin slábne
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

„Když byly zveřejněny předběžné výsledky, upoutalo pozornost, že Dmytro Jaroš z Pravého sektoru dostal jen jedno procento hlasů, Oleh Ťahnybok, proslulý svými xenofobními výkřiky proti Rusům, Židům a Němcům, dostal také jedno procento. Ukrajinci fašisty nechtějí. Více hlasů než jim, dali voliči představiteli židovské menšiny Rabinovičovi, a sice dvě procenta,“ vyjmenovává Ransdorf.

Výsledky prezidentských voleb jsou tak podle jeho názoru jasným důkazem toho, že fašisté ztrácejí. Otázkou je tedy, proč se jich tedy Porošenko nezbaví? Říká se prý, že ten okamžik nastane po listopadových volbách do Verchovné rady. Některé hlasy ale poukazují na to, že Národní garda, která by nyní byla bez lidí z Pravého sektoru nemyslitelná, je výztuží slabé a nefunkční ukrajinské armády.

„Novému režimu ovšem extremisté dělají medvědí službu, protože nepůsobí jako vojáci, ale spíše jako rabující oddíly, které terorizují civilisty. Jenže právě tento „přesvědčující“ efekt je patrně důvodem, proč v dohledné době tyto skupiny bez výraznější opory ve veřejnosti nezmizí. Ale přesto, slabá podpora pro Jaroše a Ťahnyboka je signál určité naděje. Díky za něj,“ uzavírá Ransdorf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…